HomeTenisBezlitosny Fritz pokonał Hurkacza. Polak odpada z turnieju w Madrycie

Bezlitosny Fritz pokonał Hurkacza. Polak odpada z turnieju w Madrycie

Hubert Hurkacz odpada z turnieju ATP 1000 rozgrywanego w Madrycie. Taylor Frtiz po wygraniu pierwszego seta zyskał dużą przewagę psychologiczną. Drugi set to już była formalność. Spotkanie zakończyło się wynikiem 7:6, 6:4.

Hubert Hurkacz

Aflo Co. Ltd. / Alamy

Hurkacz odpada z turnieju w Madrycie

Hubert Hurkacz po wyeliminowaniu Daniela Altmaiera, musiał zmierzyć się z Amerykaninem Taylorem Fritzem. To spotkanie miało dużą rangę, bowiem gra toczyła się o ćwierćfinał turnieju ATP 1000 w Madrycie. To starcie od samego początku nie układało się jednak pomyślnie dla polskiego tenisisty. Hurkacz przegrał seta 6:7, a Taylor Fritz nie zwykł przegrywać swoich meczów, gdy triumfował w pierwszym secie. W takiej sytuacji Amerykanin doznał porażki tylko raz. Hurkacz znalazł się w trudnym położeniu, biorąc pod uwagę nawet przewagę psychologiczną Fritza. Polak impulsywnie reagował podczas swoich nieudanych zagrań. 27-latek ze złości rzucał rakietą czy z poirytowania uderzał się po głowie. W drugim secie Fritz dopełnił formalności i bez większych trudności ograł Hurkacza 6:4. Dla polskiego tenisisty oznacza to koniec turnieju ATP 1000 w Madrycie.