HomeTenisATP Halle: Jubileusz Huberta Hurkacza! Okrągłe zwycięstwo Polaka

ATP Halle: Jubileusz Huberta Hurkacza! Okrągłe zwycięstwo Polaka

Hubert Hurkacz wygrał w dwóch setach z Flavio Cobollim w pierwszej rundzie turnieju ATP 500 w niemieckim Halle. Był to dla Polaka pierwszy w tym sezonie mecz na korcie trawiastym, a jednocześnie 200. triumf w karierze w zawodach ATP.

Hurkacz

ZUMA Press, Inc. / Alamy

Jubileuszowy triumf Huberta Hurkacza

Najlepszy polski tenisista wrócił do gry po nieco ponad dwutygodniowej przerwie. Jego ostatnim występem było przegrane w trzech setach starcie z Grigorem Dimitrowem w czwartej rundzie French Open. Tym razem mierzył się z niżej notowanym rywalem w premierowym w tym sezonie występie na kortach trawiastych.

W szóstym i siódmym gemie pierwszego seta obaj tenisiści przegrali wymianę przy własnym serwisie. Przy wyniku 5:4 Hurkacz miał piłkę setową, ale jej nie wykorzystał, po czym Cobolli wyrównał stan rywalizacji. Później Polak ponownie nie wykorzystał dwóch piłek setowych, ale przy trzeciej zdołał tego dokonać i wygrał 7:5.

Drugi set na niemal całej jego długości miał bardzo wyrównany przebieg. Przy serwisie jednego, drugi nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Mogło się to zmienić przy wyniku 6:5, ale Polak nie zdołał wykorzystać piłki meczowej. W tie-breaku nie dał jednak szans Włochowi i pewnie wygrał 7:2.

Hubert Hurkacz (9. ATP) – Flavio Cobolli (49. ATP) 7:5, 7:6(2)

Na swojego kolejnego rywala Hubert Hurkacz będzie musiał poczekać do wtorku. Zostanie nim kwalifikant Joao Fonseca z Brazylii (217. ATP) lub Australijczyk James Duckworth (88. ATP).

Ogromny potencjał gwiazdy FC Barcelony! “Jest kilka długości przed Mbappe”
Kulesza wesprze kluby poszkodowane w powodzi. Podał konkretną kwotę
Tuchel go wypychał, Kompany ubóstwia. Niedoceniana gwiazda znów rządzi w Bayernie
Z Bayernu Monachium do Betclic 1. Ligi. To może być ciekawy transfer beniaminka!
David Raya niczym Szczęsny! Kapitalna parada bramkarza Arsenalu [WIDEO]
Historyczny gol Yamala! Nawiązał do rekordu kolegi z drużyny
Hansi Flick chwali Lewandowskiego po meczu z Monaco. Zwrócił uwagę na jedną rzecz