HomeTenisATP Barcelona: Polak bez tytułu. Zieliński i Nys przegrali w finale debla

ATP Barcelona: Polak bez tytułu. Zieliński i Nys przegrali w finale debla

Jan Zieliński i Hugo Nys przegrali w deblowym finale turnieju w Barcelonie z Argentyńczykami Maximo Gonzalezem i Andresem Moltenim. Polsko-monakijski duet w tie-breaku był bliski wygranej, ale w końcówce dał się zaskoczyć obrońcom tytułu.

Zieliński i Nys

dpa picture alliance / Alamy

Zieliński i Nys przegrali finał w Barcelonie

Polsko-monakijski duet miał za sobą trzy niełatwe pojedynki, jednak w każdym z nich wychodził zwycięsko. W finale czekało ich trudne zadanie, ponieważ na ich drodze stanęli obrońcy tytułu – przed rokiem Maximo Gonzalez i Andres Molteni wygrali zmagania w Barcelonie.

W pierwszym secie Zieliński i Nys zdołali przełamać rywali przy ich dwóch pierwszych serwisach i choć Gonzalez i Molteni zdołali wyrównać do stanu 4:4, dwa ostatnie gemy należały do Polaka i Monakijczyka. Po trzecim przełamaniu, wygrali pierwszą partię 6:4.

W drugim secie gra była bardzo wyrównana, a kluczowy okazał się dziewiąty gem. Argentyńczycy wygrali wymianę przy serwisie Zielińskiego i Nysa, a po chwili całego seta 6:4. W tie-breaku Polak i Monakijczyk prowadzili już 5:2, ale nie utrzymali przewagi – Argentyńczycy wyrównali do stanu 6:6, a następnie wygrali na przewagi 11:9, sięgając po tytuł.

Jan Zieliński/Hugo Nys – Maximo Gonzalez/Andres Molteni 6:4, 4:6, 9:11

Niespodzianka stała się faktem! Olympiakos w finale Ligi Konferencji
Atalanta Bergamo w finale Ligi Europy! Olympique Marsylia za burtą
Liga Europy: 49. mecz bez porażki Bayeru Leverkusen! Kuriozalny samobój obrońcy Romy [WIDEO]