HomeTenisSabalenka obroniła tytuł! 2,5 godziny boju

Sabalenka obroniła tytuł! 2,5 godziny boju

Źródło: WTA

Aryna Sabalenka sięgnęła po triumf w turnieju WTA w Wuhan. W finale pokonała reprezentantkę gospodarzy – Qinwen Zheng. Ta jednak sprawiła jej trochę kłopotów.

Aryna Sabalenka

Aryna Sabalenka z kolejnym triumfem! Problemy jednak były

Aryna Sabalenka przystąpiła do finału jako obrończyni tytułu z 2019 roku. Wówczas w Wuhan odbyły się ostatnie zmagania. Jeszcze przed początkiem meczu było wiadomo, że Białorusinka od 28 października będzie nową liderką rankingu WTA. O triumf w Chinach walczyła z reprezentantką gospodarzy – Qinwen Zheng (7. WTA).

Spotkanie finałowe rozpoczęło się od dość wyrównanej rywalizacji obu pań. Wszystko zmieniło się od piątego gema. Wówczas Sabalenka wygrała trzy kolejne gemy z rzędu i była o krok od zwycięstwa w całej partii. Ostatecznie po 38 minutach prowadziła w meczu już 1:0, a premierowy set zakończył się wynikiem 6:3.

Druga partia rozpoczęła się od wygranego gema przez Zheng. W kolejnych minutach to jednak Sabalenka była górą na korcie. Zmieniło się to w 4. gemie, którego wygrała Chinka, a kilka chwil później wyszła na prowadzenie w secie (3:2). Szósty gem był pokazem tenisa obu zawodniczek. Po 17 wymianach górą była ostatecznie Białorusinka, która wyrównała stan seta. Mimo to w kolejnych dwóch gemach górą była Zheng. Kiedy wydawało się, że Chinka doprowadzi do wyrównania w setach, Sabalenka próbowała odwrócić losy partii. Ostatecznie Zheng wygrała 7:5 i o tytule decydować miał trzeci set.

Ostatnia partia była już prawdziwym popisem Aryny Sabalenki, choć Zheng też pokazywała momentami znakomity tenis. Przykładem może być poniższa akcja z 4. gema.

Ostatecznie Sabalenka była górą w trzecim secie wygrywając 6:3 i w całym meczu. Tym samym obroniła wywalczony w 2019 roku tytuł. Cały mecz trwał ponad 2,5 godziny.

WTA w Wuhan – finał: Aryna Sabalenka – Qinwen Zheng 2:1 (6:3, 5:7, 6:3)

Messi dogonił Ronaldo. Dwaj wielcy gracze wciąż rywalizują w tej klasyfikacji!
Czego powinniśmy oczekiwać od Urbańskiego? Koźmiński ocenił grę reprezentanta Polski
Krzysztof Piątek się do tego nie nadaje. Surowa ocena
Dlaczego Probierz nie chce Casha w kadrze? Wichniarek kpi
Manchester City wybrał następcę Guardioli! Znane nazwisko
Którzy obrońcy zasługują na pierwszy skład? “Selekcjoner jest niekonsekwentny”
Reprezentant Polski jest wychwalany pod niebiosa. Idealny występ
Koniec spekulacji! Anglia wybrała następcę Garetha Southgate’a
Kontrowersje wokół czerwonej kartki w meczu Polski z Chorwacją. Komentarz byłego sędziego
Rostkowski: Rozumiem Modricia, bo decyzje sędziego były kontrowersyjne