HomeTenisAryna Sabalenka górą w finale US Open! Po zaciętym meczu pokonała Pegulę

Aryna Sabalenka górą w finale US Open! Po zaciętym meczu pokonała Pegulę

Aryna Sabalenka w wielkim finale tegorocznego US Open pokonała Jessicę Pegulę. Białorusinka wygrała 7:5, 7:5.

Aryna Sabalenka

Sabalenka górą

W wielkim finale tegorocznego US Open zmierzyły się ze sobą Aryna Sabalenka oraz Jessica Pegula. Białorusinka po drodze do tego starcia pokonała m.in. Emme Navarro oraz Qinwen Zheng. Amerykanka natomiast okazała się lepsza chociażby od Igi Świątek i Karoliny Muchovej.

Finałowe starcie rozpoczęło się od dwóch wygranych serwisów. Po tym jednak na prowadzenie wyszła Pegula, która zanotowała pierwsze w spotkaniu przełamanie. Już po chwili jednak tym samym odwdzięczyła się jej Sabalenka. Białorusinka wygrała także trzy kolejne gemy i pewnie zmierzała po triumf w pierwszym secie. Wtedy jednak Amerykanka weszła na wysokie obroty i doprowadziła do stanu 5:5. W garść wzięła się jednak Sabalenka. 26-latka z Mińska była górą w dwóch kolejnych gemach i zanotowała na swoim koncie wygranego seta.

W drugiej partii Sabalenka podtrzymała dobry moment i okazała się lepsza w trzech pierwszych gemach. Wtedy jednak na wysokości zadania stanęła Pegula. 30-latka wygrała pięć gemów z rzędu i byłą o krok od wyrównania wyniku spotkania. Sabalenka natomiast nie dawała za wygraną i zaczęła prezentować się znacznie lepiej od rywalki. Białorusinka najpierw wyrównała rezultat, a potem dołożyła dwa kolejne gemy i ponownie wygrała 7:5. Tym samym zakończyła także pełen zwrotów akcji pojedynek.

Sabalenka pokonaniem Peguli zanotowała swój pierwszy triumf w US Open. Jest to jej trzecie wielkoszlemowe zwycięstwo w karierze. Wcześniej wygrywała dwukrotnie w Australian Open. Miało to miejsce w 2023 oraz 2024 roku.