HomeTenisWielki błąd sędziego w finale Rolanda Garrosa? Hiszpańska prasa analizuje

Wielki błąd sędziego w finale Rolanda Garrosa? Hiszpańska prasa analizuje

Źródło: Punto de Break

Alexander Zverev po zakończeniu niedzielnego finału Rolanda Garrosa wyznał, że jego zdaniem sędzia popełnił błąd. Alcarazowi nieprawidłowo miał zostać przyznany dobry serwis przy stanie 1:2 i 40:15 w decydującym secie. Sprawę przeanalizowało hiszpańskie Punto de Break.

Carlos Alcaraz & Alexander Zverev

Zverev okradziony w finale French Open?

Niedzielny finał Rolanda Garrosa był niezwykle ekscytujący, nie brakowało w nim zwrotów akcji. Ostatecznie turniej wygrał 21-letni Carlos Alcaraz. Media po zakończeniu tego emocjonującego starcia zwróciły jednak uwagę na potencjalny błąd sędziego przy stanie 1:2. W analizie wspomniano, iż Hiszpanowi nieprawidłowo uznano jeden z serwisów.

Na konferencji prasowej po zakończeniu meczu głos na ten temat zabrał sam Zverev, który przyznał, że jego zdaniem był to wyraźny błąd sędziego. Jednocześnie Niemiec wyznał, że nie żywi do nikogo urazy, gdyż była to po prostu ludzka pomyłka arbitra. – Chodzi mi o to, że jest różnica, czy przegrywasz 3:1 w piątym secie, czy jest 2:2. To decydujące i frustrujące, ale koniec końców tak jest. Sędziowie też są ludźmi, popełniają błędy, to jest w porządku. Choć oczywiście życzyłbyś sobie w takiej sytuacji, by nie było błędów – przyznał Alexander Zverev na konferencji prasowej po meczu.

Sprawę pod lupę wziął hiszpański portal “Punto de Break”. W obszernej analizie czytamy, że nie ma powodów, by mówić o jakiejkolwiek “kradzieży”. Podkreśłono, że nie można wykluczyć błędu arbitra, ale sytuacja była tak stykowa, że mieściła się w marginesie błędu transmisji telewizyjnej. Hiszpańska redakcja jest zdania, że można mówić o kontrowersji bądź wątpliwościach, ale nie powinno się o niczym wyrokować. Takie sytuacje są ich zdaniem normalne, bo nie ma systemu, który gwarantuje 100% skuteczności przy tak niewielkich odległościach.

Mariusz Pudzianowski odpowiada na komentarz Nitro! Spotkanie na żywo?
Marianna Schreiber UDAJE? „Ludzie tego nie rozumieją!”
Malik wspomina czasy zamknięcia High League: „Uwzięli się”
Michał Pasternak o zmianie werdyktu walki z Denisem Załęckim: “Nie była to dobra zmiana!”