HomeTenisAlcaraz zagra o obronę tytułu! Hiszpan pewnie pokonał Miedwiediewa

Alcaraz zagra o obronę tytułu! Hiszpan pewnie pokonał Miedwiediewa

Źródło: Kanał Sportowy

Carlos Alcaraz pokonał Daniła Miedwiediewa 3:1 w półfinale tegorocznego Wimbledonu. Rok temu Hiszpan również awansował do finału bezpośrednio po pokonaniu Rosjanina, a następnie sięgnął po tytuł.

Carlos Alcaraz

PA Images / Alamy Stock Photo

Alcaraz znowu lepszy od Miedwiediewa

Do tej pory na wimbledońskich kortach obydwaj Panowie mierzyli się ze sobą dwa razy. Pierwszy miał miejsce w 2021 roku, kiedy to Miedwiediew w drugiej rundzie pokonał Alcaraza. Dwa lata później spotkali się ponownie, tym razem już w półfinale. Wtedy lepszy był Hiszpan. Alcaraz wówczas bezboleśnie przeszedł przez całe spotkanie, nie tracąc ani jednego seta. W tym roku ponownie był lepszy, ale tym razem zaczął spotkanie dużo gorzej, bo od porażki w pierwszym secie.

Miedwiediew w pierwszej części obydwaj przełamali się dwukrotnie. Finalnie, to Miedwiediew okazał się lepszy w tie-breaku, którego wygrał aż 7:1. Później jednak Hiszpan zaczął swoje show. W drugim secie bez problemu poradził sobie z rywalem, wygrywając 6:3. W trzecim secie ponownie okazał się lepszy, tym razem jednak wygrywając 6:4. W czwartej części spotkania, podobnie jak w pierwszym, obydwaj zaczęli od przełamania się nawzajem. Później to Hiszpan przełamał ponownie i finalnie zapewnił sobie zwycięstwo 6:4, wygrywając również całe spotkanie. W finale zmierzy się ze zwycięzcą pary Musetti – Djoković.

Carlos Alcaraz 3:1 (6:7, 6:3, 6:4, 6:4) Danił Miedwiediew