HomeSporty walkiPolka zaskoczyła! Awansowała do ćwierćfinału igrzysk

Polka zaskoczyła! Awansowała do ćwierćfinału igrzysk

Źródło: X

Wiktoria Chołuj wygrała z Chinką Zhou Feng w 1/8 finału zmagań zapaśniczek na igrzyskach olimpijskich. Polska debiutantka pokonała dwukrotną olimpijkę oraz srebrną i brązową medalistkę mistrzostw świata. W ćwierćfinale zmierzy się z faworytką do złota – Amit Elor.

Chołuj w ćwierćfinale IO!

Chinka Zhou Feng była uważana za faworytkę poniedziałkowego pojedynku z Wiktorią Chołuj w ramach 1/8 finału turnieju zapaśniczek w kategorii do 68 kilogramów. Reprezentantce Polski udało się jednak sprawić niespodziankę i pokonać na punkty (10:3) swoją bardziej doświadczoną przeciwniczkę. W ćwierćfinale na Polkę czeka zawodniczka uważana za kandydatkę do zgarnięcia złotego medalu – Amerykanka Amit Elor.

Wiktoria Chołuj choć debiutuje na igrzyskach olimpijskich w Paryżu, to na poziomie krajowym ma bogaty dorobek sportowy. Zdobyła tytuł mistrzyni Polski w 2022 i 2023 roku. W bieżącym roku udało jej się zgarnąć brązowy medal na Mistrzostwach Europy.

Mecz Ekstraklasy budzi zainteresowanie policji i prokuratury. Klub wciąż czeka na karę