HomeSporty walkiKlęska w oktagonie. Polak z pierwszą przegraną w UFC

Klęska w oktagonie. Polak z pierwszą przegraną w UFC

Źródło: Lowking/MMA Rocks

Były mistrz FEN, Mateusz Rębecki, zaliczył kolejny występ pod szyldem UFC. Polak został zdominowany przez Diego Ferreirę, przegrywając przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie.

Mateusz Rębecki

ZUMA Press, Inc. / Alamy

Mateusz Rębecki na tarczy

W nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego odbyła się gala UFC w St. Louis. W trakcie wydarzenia doszło do konfrontacji z udziałem Mateusza Rębeckiego (MMA 19–2), który skrzyżował rękawice z doświadczonym Diego Ferreirą (MMA 19–5). Nasz rodak musiał uznać sportową wyższość przeciwnika. Batalia zakończyła się w trzeciej odsłonie, na kilka sekund przed końcowym gongiem, po przerwaniu przez sędziego.

Pierwszą rundę z przytupem rozpoczął Mateusz Rębecki, narzucając bardzo wysokie tempo. Diego Ferreira nie przyjął biernej postawy i często wyprowadzał udane kontrataki. Polakowi udało się posłać na deski 39–letniego Brazylijczyka, a następnie skontrolować walkę w płaszczyźnie parterowej. Były mistrz FEN włożył wiele sił w początkową fazę pojedynku, co przełożyło się na problemy kondycyjne w dalszym etapie. W drugiej odsłonie Ferreira konsekwentnie rozbijał Rębeckiego ciosami prostymi i pod koniec pokusił się nawet o próbę poddania. Stójka należała do Brazylijczyka, przez co Polak podczas trzeciej rundy chciał zdobyć dominującą pozycję w parterze. Niemniej to jego rywal znalazł się z góry i po nawałnicy uderzeń zmusił sędziego do przerwania starcia.

Dla Mateusza Rębeckiego, który angaż w UFC wywalczył w 2022 roku w ramach programu Dana White’s Contender Series, była to pierwsza porażka pod banderą największej organizacji MMA na świecie. Dotychczas w oktagonie rywalizował cztery razy, trzykrotnie zwyciężając. Przed walką z Ferreirą nie brakowało głosów, iż Polak coraz głośniej dobija się do rankingu kategorii lekkiej.

Oficjalnie: rozpoczęły się Igrzyska Olimpijskie w Paryżu!
Izrael został wygwizdany na ceremonii igrzysk! Kibice zareagowali
Erling Haaland “zatwierdził” transfer Rakowa. Zamieścił komentarz
Igrzyska się rozpoczęły! Tak wyglądali Polacy na ceremonii [WIDEO]
Motor pokonuje Lechię po dwóch szybkich ciosach. Pierwsze zwycięstwo beniaminka!
Absurdalne ceny jedzenia na igrzyskach. Kwoty zwalają z nóg
Boniek zareagował na ostatnie skandale podczas igrzysk. Mocno podsumował
Kownacki znów strzela! Trener zdradza plany na napastnika
Od bramki strzelonej Realowi Madryt do I ligi. Ciekawe wzmocnienie Polonii Warszawa!