HomeSporty walkiMaciej Turski: Wiadomo, jakie piętno jest związane z Gamrotem

Maciej Turski: Wiadomo, jakie piętno jest związane z Gamrotem

Źródło: Własne

Aktualizacja:

Podczas gali UFC 299. Mateusz Gamrot pokonał Rafaela dos Anjosa przez jednogłośną decyzję sędziów. Jednak pomimo zwycięstwa wśród ekspertów z naszego kraju pojawiają się komentarze dotyczące stylu walki ”Gamera”. Podczas programu Oktagon głos na ten temat zabrał Maciej Turski. Popularny dziennikarz omówił widowiskowość niedzielnego starcia.

Mateusz Gamrot

IMAGO / Louis Grasse / Sports Press Photo

Gamrot korzystał z tego, co umie najlepiej

Walka Mateusza Gamrota z Rafaelem dos Anjosem trwała trzy, pełne rundy. Analizując przebieg pojedynku można było dostrzec, że Polak wykorzystuje swoją specjalność czyli zapasy. Raz, po raz starał się sprowadzać Brazylijczyka do parteru. Ostatecznie udało mu się nawet pobić jego własny rekord w pojedynczej walce w UFC – zaliczył dziesięć udanych obaleń. Z kolei były mistrz wagi lekkiej uparcie dążył do kontynuowania pojedynku w stójce. Po wykorzystaniu przez zawodników pełnego dystansu sędziowie byli jednogłośni – wszyscy przyznali wygraną Gamrotowi (30-27, 29-28, 29-28).

Większość fanów MMA w naszym kraju z radością przyjęła informacje dotyczące pozytywnego występu Gamrota. Jednak z czasem, gdy opadły już emocje głos zabrali eksperci, oceniając na chłodno tę potyczkę. Maciej Turski podczas programu ”Oktagon” emitowanego na Kanale Sportowym, otwarcie stwierdził, że brakowało mu widowiska. – Wygrana bardzo cenna, były mistrz. To jest przeciwnik, który jest ciężki w jakikolwiek sposób do zdominowania i pokazania przekroju swoich umiejętności. Natomiast no wiadomo jakie piętno jest związane z Mateuszem Gamrotem. Brak skończeń, te walki nie są do końca widowiskowe’ – podkreślił Turski.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Potężny błąd obrońcy Manchesteru City! Czerwone Diabły prowadzą na Wembley [WIDEO]
Wojciech Szczęsny będzie miał nowego rywala w walce o skład. To już pewne
Tymoteusz Puchacz bliski zmiany klubu. Jest wielu zainteresowanych
Gwiazdor Liverpoolu może odejść z klubu!
Nie wiadomo czy zdobędą mistrzostwo. Jednak już planują letnie transfery
Zespół z Bundesligi dał siedem milionów euro za reprezentanta Polski. Klub podjął decyzję
PSG zamierza wzmocnić cztery pozycje! Mocne nazwisko na liście
Poznaliśmy króla strzelców La Ligi? Wielki pech kontrkandydata
Kto będzie asystentem Flicka w Barcelonie? Dobrze znane nazwisko
Drugi ROAST przed Clout MMA 5 – kiedy i gdzie obejrzeć?