HomeSporty walkiMarcin Tybura wraca do oktagonu UFC. Polaka czeka rewanż po latach

Marcin Tybura wraca do oktagonu UFC. Polaka czeka rewanż po latach

Źródło: Twitter/Marcel Dorff

Według informacji, jaką podał dziennikarz “MMA Mania”, Marcin Tybura zawalczy na sierpniowym wydarzeniu UFC Vegas 95. Jego rywalem będzie dobrze znany mu Sergiej Spiwak.

Marcin Tybura

ZUMA Press, Inc. / Alamy

Marcin Tybura vs Sergiej Spiwak 2

To będzie pracowity okres letni dla Marcina Tybury, który 10 sierpnia stanie przed kolejnym sportowym wyzwaniem. Polak po raz drugi w trakcie bieżącego roku wejdzie do oktagonu największej organizacji MMA na świecie i skrzyżuje rękawice z innym czołowym zawodnikiem dywizji ciężkiej UFC, Sergiejem Spiwakiem. Obaj panowie mieli już okazję mierzyć się ze sobą nieco ponad cztery lata temu. Wówczas to słynny Tybur pokonał Mołdawianina przez jednogłośną decyzję sędziów.

Marcin Tybura (MMA 25–8) to weteran amerykańskiego giganta, pod którego szyldem nieprzerwanie występuje od 2016 roku. Swoją ostatnią batalię stoczył w połowie marca, kiedy to w pierwszej rundzie poddał Taia Tuivasę, powracając na zwycięską ścieżkę po błyskawicznej porażce z Tomem Aspinallem. Reprezentant kraju nad Wisłą aktualnie zajmuje ósmą pozycję w rankingu królewskiej kategorii wagowej UFC.

Natomiast dla Sergieja Spiwaka (MMA 16–4) będzie to powrót do startów po niespełna rocznej przerwie. Na początku września w Paryżu musiał uznać wyższość Ciryla Gane i tym samym zakończyła się jego seria trzech wygranych z rzędu. Wcześniej rozprawiał się z Derrickiem Lewisem, Augusto Sakai oraz Gregiem Hardym. Mołdawianin obecnie jest sklasyfikowany na dziewiątym miejscu w wyżej wymienionej drabince.