HomeSporty walkiAwans Marcina Tybury w rankingu kategorii ciężkiej UFC. Kto następny?

Awans Marcina Tybury w rankingu kategorii ciężkiej UFC. Kto następny?

Źródło: Joe Morgan

Podczas gali UFC Vegas 88 w UFC Apex zawodnik z Polski pokonał przed duszenie Taia Tuivasę w walce wieczoru. Dzięki temu Marcin Tybura awansował na 8. miejsce w rankingu kategorii ciężkiej. Informację jako pierwszy podał dziennikarz John Morgan na swoim profilu na X.

Marcin Tybura

IMAGO / Peter Casey/USA TODAY Network

Polak coraz wyżej w rankingu

Podczas gali UFC Vegas 88 w UFC Apex zawodnik z Polski pokonał przed duszenie Taia Tuivasę w walce wieczoru. Dzięki temu Marcin Tybura (25-8) awansował na 8. miejsce w rankingu kategorii ciężkiej. Informację jako pierwszy podał dziennikarz John Morgan na swoim profilu na X.

Marcin Tybura powrócił po przegranej walce z Tomem Aspinallem, który jest tymczasowym mistrzem kategorii ciężkiej. Oprócz awansu w rankingu o dwie pozycje zawodnik z Polski został nagrodzony bonusem 50. tysięcy dolarów za występ wieczoru. Polak w przeszłości wygrywał z takimi zawodnikami jak Ben Rothwell, Walt Harris czy Blagoy Ivanov.

Kto następny?

Po wygranej Tybury chęć na pojedynek z nim wyraził Jairzinho Rozenstruik (14-5). Do tego starcia próbowano doprowadzić już dwa razy. Polak w rozmowie z ESPN przyznał, że chętnie by zawalczył z Cirylem Gane (12-2).

Maguire o plotkach dotyczących jego odejścia: Mi tego nie powiedziano
Borussia sprowadzi gracza Manchesteru City?! Trwają negocjacje!