HomeSiatkówkaWłosi górą w starciu grupowych rywali Polski! Ważny mecz dla układu tabeli

Włosi górą w starciu grupowych rywali Polski! Ważny mecz dla układu tabeli

Źródło: Własne/Kanał Sportowy

W pierwszym meczu grupy B siatkarskiego turnieju na Igrzyskach Olimpijskich reprezentacja Włoch pokonała Brazylię 3:1. “Canarinhos” muszą więc wygrać z Polską, jeśli chcą zostać w Paryżu.

Siatkarska reprezentacja Włoch

Włochy lepsze od Brazylii

Zmagania w grupie B rozpoczął mecz dwóch siatkarskich potęg, a więc Włochów i Brazylijczyków. W spotkanie lepiej weszli “Canarinhos”. Siatkarze Bernando Rezende prowadzili 18:15, lecz w kluczowym momencie wypuścili pierwszego seta z rąk, co dało zwycięstwo mistrzom świata.

Zupełnie odwrotny przebieg miał drugi set. Tym razem to Włosi kontrolowali przebieg wydarzeń. Prowadzili już nawet 19:14. Wtedy do głosu doszli siatkarze z Ameryki Południowej. Zdołali oni odwrócić losy drugiego seta. Mało tego, mieli nawet piłkę setową. Włosi mieli jednak przewagę w postaci kapitalnie dysponowanego Alessandro Michieletto, który pomógł Włochom wygrać kolejnego seta.

Włochom nie udało się jednak wygrać spotkania w trzech setach. Obudził się debiutujący na igrzyskach Darlan Souza. Dzięki młodemu atakującemu Brazylia wreszcie zrewanżowała się swojemu rywalowi wygrywając trzeciego seta 25:18. Taki zryw nie wystarczył jednak na wicemistrzów Europy. W ostatnim secie Brazylijczycy walczyli z całych sił, lecz nie byli w stanie dogonić Włochów, którzy wypracowali sobie przewagę kilku “oczek”.

Drużyna Ferdinanda De Giorgiego pokazała, że w Paryżu trzeba będzie się z nią liczyć. Problem mają z kolei Brazylijczycy, dla których mecz z Polską będzie starciem z kategorii “być, albo nie być”. Hitowe spotkanie rozpoczyna się 31 lipca (środa) o godzinie 9:00.

Do fazy pucharowej turnieju igrzysk awansują dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, a także dwie najlepsze ekipy z trzeciego miejsca. Co ciekawe, pary ćwierćfinałowe będą ustalane na podstawie rankingu najlepszych drużyn. Będą zatem liczyć się punkty, a także liczba wygranych setów.

Włochy – Brazylia 3:1 (25:23, 27:25, 18:25, 25:21)

Legenda Atletico odejdzie z klubu? Wskazał już preferowany kierunek
Michał Probierz staje w obronie reprezentanta Polski. Ważna wypowiedź
Wichniarek zabrał głos po meczu pożegnalnym. “Coś niesamowitego”
Kolejne problemy polskich kadrowiczów. Michał Probierz przekazał złe wieści
Alarm w Śląsku Wrocław! Kontuzja wschodzącej gwiazdy pogłębi problemy zespołu?
Reprezentant Polski straci miejsce w składzie? Ekspert stawia sprawę jasno
Strzelił gola i nie celebrował. Anglia wygrała z Irlandią! [WIDEO]
Gwiazda reprezentacji Chorwacji przed meczem z Polską: Martwimy się wynikami naszego zespołu