HomeSiatkówkaWilfredo Leon wskazuje przyczynę porażki z Francją. Zaskakująca teoria!

Wilfredo Leon wskazuje przyczynę porażki z Francją. Zaskakująca teoria!

Źródło: Sport.pl

Jednym z kluczowych zawodników siatkarskiej reprezentacji Polski na igrzyskach w Paryżu był Wilfredo Leon. W rozmowie z portalem Sport.pl przyjmujący odniósł się do meczu z Francją. To, co powiedział o przegranym finale daje do myślenia.

Wilfredo Leon

Xinhua / Alamy

Wilfredo Leon wrócił myślami do finału igrzysk

Po heroicznej walce ze Stanami Zjednoczonymi polscy siatkarze wrócili do finału turnieju olimpijskiego po 48 latach przerwy. O złoty medal zagrali z Francuzami, a więc gospodarzami igrzysk. Trzeba przyznać, że Trójkolorowi nie dali żadnych szans reprezentacji Polski. Mistrzowie olimpijscy z Tokio obronili swój tytuł po wygranej w trzech setach. Praktycznie każdy francuski siatkarz zagrał fenomenalne zawody.

Choć po meczu pojawiały się głosy, że z tak dysponowaną Francją zwycięstwo było wręcz niemożliwe, zupełnie innego zdania jest Wilfredo Leon. Gwiazda reprezentacji Polski uważa, że w finale igrzysk Biało-czerwoni nie pokazali pełni swoich umiejętności. Leon pokusił się też o dość śmiałą tezę.

– No grali dobrze, nie mogę powiedzieć, że nie. Ale my nie zagraliśmy na swoim poziomie. Na pewno. Czasami tak się zdarza, szkoda, że tak było w finale. Bo gdybyśmy zagrali swoje, to na pewno ten mecz by wyglądał inaczej. Nie jestem pewny, że wtedy byśmy wygrali, tak nie twierdzę, ale na pewno, na sto procent, nie przegralibyśmy 0:3. My chyba mieliśmy za dużo emocji po półfinale. To było długo w naszych głowach – stwierdził.

Mimo porażki w meczu o złoty medal Wilfredo Leon imponował formą na turnieju w Paryżu. Podczas zmagań w stolicy Francji to on zdobył najwięcej punktów i zaserwował najwięcej asów. Zabrakło dla niego jednak miejsca w “drużynie marzeń” igrzysk, w której znalazł się tylko jeden Polak.

Zbigniew Jakubas uderzył w… Wisłę Kraków. Jaśniej się nie da!
Kosta Runjaić czaruje we Włoszech. Z 0:2 do 3:2 i Udinese jest liderem Serie A
Raków będzie miał jeszcze jednego nowego zawodnika? Trwają testy sportowe
Kolejny trener klubu Ekstraklasy może stracić pracę? “Najbliższy mecz będzie kluczowy”
Klub miliardera zgłasza się po Nicolę Zalewskiego. To może być hit!
Reprezentant Polski nagrodzony przez znany klub. Duże wyróżnienie!
Fala krytyki po ogłoszeniu cen biletów na Ligę Konferencji. Kibice Legii wściekli