HomeSiatkówkaGrbić odsłania kulisy kapitalnego meczu z USA. “Pomyślałem, że to koniec”

Grbić odsłania kulisy kapitalnego meczu z USA. “Pomyślałem, że to koniec”

Źródło: TVP Sport

Selekcjoner polskich siatkarzy Nikola Grbić w rozmowie z TVP Sport przyznał, że w pewnym momencie półfinałowego meczu z USA nie wierzył w zwycięstwo. Serb przyznał także, że to, czego dokonali w czwartym secie sprawia, że poczuł “wielką dumę”.

Nikola Grbić

Xinhua / Alamy

Kapitalny powrót i awans do finału

To był zdecydowanie jeden z najbardziej emocjonujących meczów siatkarskiej kadry w ostatnich latach. Choć po pierwszym secie nic nie zapowiadało takich problemów, później biało-czerwoni zaczęli popełniać sporo błędów, a Amerykanie byli niemal bezbłędni, zwłaszcza jeśli chodzi o przyjęcie.

W czwartym secie rywale prowadzili już 9:5 i mieli właściwie wszystko, aby dopiąć swego i awansować do finału. Polacy w fenomenalnym stylu odwrócili jednak losy tego spotkania – najpierw wygrali partię 25:23, a w tie-breaku triumfowali 15:13, meldując się w olimpijskim finale.

Grbić nie wierzył w zwycięstwo

W rozmowie z TVP Sport Nikola Grbić nie był w stanie wyjaśnić, jak doszło do takiego odwrotu. – Nie wiem, co się stało w tym momencie w czwartym secie, kiedy zaczęliśmy grać. Zawodnicy zdecydowali: “Ok, tego spotkania nie przegramy”. To coś, co sprawia, że jestem niesamowicie dumny, że jestem trenerem tych chłopaków – powiedział selekcjoner w rozmowie z TVP Sport.

Grbić otwarcie przyznał, że w pewnym momencie stracił wiarę w zwycięstwo. – W tym momencie, kiedy Zatorski doznał kontuzji, pomyślałem, że to koniec. Już mówiłem do Semeniuka, żeby był gotów grać jako libero. Powiedziałem chłopakom, że wygramy tym, co mamy. I na końcu wygraliśmy, tym, co mamy, a mamy dużo – przyznał.

O olimpijskie złoto polscy siatkarze powalczą z Francją i zdaniem Grbicia, kluczowe będzie to, aby “zagrać tak jak z USA – z tą energią, koncentracją i atakiem“. Finałowe spotkanie rozpocznie się w sobotę o godzinie 13:00.

Niebiescy górą w derbach! Ruch minimalnie pokonał GKS Tychy [WIDEO]
Zbigniew Jakubas uderzył w… Wisłę Kraków. Jaśniej się nie da!
Kosta Runjaić czaruje we Włoszech. Z 0:2 do 3:2 i Udinese jest liderem Serie A
Raków będzie miał jeszcze jednego nowego zawodnika? Trwają testy sportowe
Kolejny trener klubu Ekstraklasy może stracić pracę? “Najbliższy mecz będzie kluczowy”
Klub miliardera zgłasza się po Nicolę Zalewskiego. To może być hit!
Reprezentant Polski nagrodzony przez znany klub. Duże wyróżnienie!
Fala krytyki po ogłoszeniu cen biletów na Ligę Konferencji. Kibice Legii wściekli