HomeSiatkówkaLiga Narodów: Polskie siatkarki znowu zachwyciły! Dominacja i pewny triumf nad Koreankami

Siatkarki reprezentacji Polski kontynuują znakomitą passę w Lidze Narodów i ponownie nie dały rywalkom większych szans na zwycięstwo. Tym razem podopieczne Stefano Lavariniego ograły 3:0 zawodniczki z Korei Południowej, dzięki czemu pewnie prowadzą w tabeli rozgrywek.

Siatkówka

Lukasz Sobala / PressFocus

Kolejny popisowy mecz polskich siatkarek

Pierwszy set układał się po myśli polskich siatkarek od samego początku. Prowadziły nieprzerwanie od stanu 1:0, natomiast Koreanki były w stanie dotrzymywać im kroku tak naprawdę do pierwszej przerwy technicznej. Od wyniku 8:7 biało-czerwone powiększały jednak przewagę, która dała im triumf 25:20. Świetną partię rozegrała Martyna Łukasik – zdobyła siedem punktów i zaliczyła trzy udane bloki.

Drugiego seta to Koreanki rozpoczęły od skuteczniejszej gry, prowadząc już 5:2. Polki nie dały się jednak rozpędzić rywalkom, a do stanu 13:13 spotkanie stało na wyrównanym poziomie. Później zawodniczki Stefano Lavariniego zaczęły grać swoją grę – spokojnie utrzymywały przewagę nad Koreankami i ponownie triumfowały 25:20.

Trzeci set był już totalną dominacją ze strony Polek. Rozpoczęły go od prowadzenia 6:0, a z czasem ich przewaga tylko rosła. Koreanki nie miały nic do powiedzenia i w całej partii zdołały zdobyć zaledwie 10 punktów.

Korea Południowa 0:3 Polska (20:25, 20:25, 10:25)

Po tym meczu polskie siatkarki z kompletem zwycięstw i zaledwie jednym przegranym setem w całym turnieju prowadzą w łącznej tabeli Ligi Narodów. Kolejny mecz rozegrają w piątkowy wieczór – ich rywalkami będą Niemki (godz. 20:00).