HomeSiatkówkaLiga Narodów: Polacy wracają na zwycięski szlak. Gładko ograli Włochów

Liga Narodów: Polacy wracają na zwycięski szlak. Gładko ograli Włochów

Siatkarze reprezentacji Polski udanie rozpoczęli zmagania w trzecim tygodniu rywalizacji w Lidze Narodów, pokonując w trzech setach Włochów. Dzięki tej wygranej zrównali się liczbą punktów z liderującymi Słoweńcami i Włochami.

Polscy siatkarze

Aflo Co. Ltd. / Alamy

Trzysetowe zwycięstwo polskich siatkarzy

W pierwszym secie Włosi byli w stanie nawiązać walkę w kontekście wyniku tylko do stanu 6:6. Później to polscy siatkarze mieli przewagę, której nie oddali do samego końca. Choć rywale kilkukrotnie zbliżali się na odległość jednego “oczka”, biało-czerwoni triumfowali 25:22.

Drugi set początkowo przebiegał pod dyktando włoskiej drużyny, która najwyraźniej wyciągnęła lekcję z pierwszej partii. Prowadziła nawet 9:6, ale Polacy zdobyli trzy punkty pod rząd i zdołali ich dogonić. Od wyniku 12:11 polscy siatkarze ponownie skutecznie bronili rezultatu, który na koniec seta zamienili na zwycięstwo 25:21.

W trzecim secie rywalizacja była jak dotąd najbardziej wyrównana, biorąc pod uwagę drużynę, która aktualnie prowadziła. Włosi kilkukrotnie byli w stanie osiągnąć przewagę, a w końcowej fazie prowadzili 19:18. Później jednak Polacy weszli na swój optymalny poziom i wygrali 25:22, a przy tym całe spotkanie.

Włochy – Polska 0:3 (22:25, 21:25, 22:25)

W trzecim, ostatnim tygodniu zmagań w fazie grupowej Ligi Narodów polskich siatkarzy czekają jeszcze trzy spotkania. Zagrają odpowiednio z Argentyną (21.06), Serbią (22.06) i Kubą (23.06).

Tomasz Tułacz chwali Raków. Ciepłe słowa trenera Puszczy
Wieczysta Kraków nie marnuje takich prezentów. Obrońcy odcięło prąd [WIDEO]
Grzegorz Krychowiak wrócił do Europy! To już oficjalne
Grabara robił co mógł! Wolsfburg stracił wygraną w samej końcówce
Kosta Runjaić napędził strachu mistrzom! Udinese nie ma się czego wstydzić [WIDEO]
Co za wyczyn gwiazdy Chelsea! Zrobił to jako pierwszy w historii
Raków znów zwycięski! Puszcza rozbita w Częstochowie [WIDEO]
To on skorzysta na odejściu Fornalika? Jasne stwierdzenie nowego trenera
Fran Tudor pomógł wzmocnić ligowego rywala. Skomplementował Polskę
Gerstenstein liczy na poprawę swojej sytuacji w Śląsku Wrocław. “Chcę występować w Ekstraklasie”