HomeSiatkówkaLiga Narodów: Dominacja Polek trwa! Kolejne pewne zwycięstwo siatkarek

Liga Narodów: Dominacja Polek trwa! Kolejne pewne zwycięstwo siatkarek

Siatkarki reprezentacji Polski bez większych problemów odniosły trzecie zwycięstwo w Lidze Narodów, pokonując bez straty seta Holenderki. Podopieczne Stefano Lavariniego zasłużenie prowadzą w turniejowej tabeli.

Polskie siatkarki

Sipa US / Alamy

Kolejne pewne zwycięstwo polskich siatkarek

Polskie siatkarki rozpoczęły zmagania w pierwszej części tegorocznej edycji Ligi Narodów od dwóch pewnych zwycięstw. Na początek po zaciętym, ale trzysetowym pojedynku pokonały Włoszki, natomiast w piątkowe popołudnie bez większych problemów wygrały z Francuzkami.

W sobotę podopieczne Stefano Lavariniego grały z Holenderkami, z którymi dwukrotnie mierzyły się nieco ponad tydzień temu. Tuż przed startem zmagań w Lidze Narodów rozegrano dwa mecze towarzyskie – w pierwszym Polki rozbiły rywalki aż 5:0, zaś w drugim Holenderki triumfowały 3:2.

Sobotni pojedynek w Antalyi był popisem w wykonaniu biało-czerwonych – odniosły bowiem trzecie kolejne zwycięstwo bez straty choćby seta. Przeciwniczki postawiły się tak naprawdę tylko w drugiej partii, która zakończyła się triumfem Polek 26:24. W dwóch pozostałych polskie siatkarki były zdecydowanie lepsze.

Polska 3:0 Holandia (25:20, 26:24, 25:18)

Dzięki temu zwycięstwu Polki prowadzą w tabeli Ligi Narodów, będąc jedyną drużyną bez przegranego choćby jednego seta. W tureckiej części zmagań czeka je jeszcze jedno spotkanie – w niedzielne popołudnie zmierzą się z Japonkami.