HomeSiatkówkaLiga Narodów: Polki przegrywają na koniec fazy grupowej. Gładka porażka z Chinkami

Na zakończenie fazy grupowej tegorocznej edycji Ligi Narodów siatkarki reprezentacji Polski wyraźnie przegrały 0:3 z Chinkami. Mimo tej porażki, biało-czerwone już wcześniej były pewne gry w kolejnej fazie rozgrywek.

Stefano Lavarini

Lukasz Sobala / PressFocus

Gładka porażka Polek z Chinkami

W pierwszym secie sytuacja układała się w zupełności pod dyktando polskich siatkarek. Prowadziła już 14:8, ale później przegrały sześć akcji z rzędu i ich przewaga szybko stopniała. Chinki wykorzystały słabszy moment Polek i wyszarpały zwycięstwo w tej partii, triumfując 25:23.

W drugim secie siatkarki reprezentacji Polski nie miały praktycznie żadnych argumentów do tego, aby zagrozić Chinkom. Rywalki bez większego problemu zbudowały dużą przewagę, którą dowiozły do samego końca. Bez kłopotu wygrały seta 25:15.

Trzecia partia upłynęła w podobny sposób, choć tym razem biało-czerwone były w stanie nieco bardziej nawiązać walkę z Chinkami. Od stanu 6:6 nie zdołały jednak wyjść na prowadzenie choćby na chwilę. Przeciwniczki były pewniejsze w ataku i wygrały 25:19, a przy okazji cały mecz.

Chiny 3:0 Polska (25:23, 25:15, 25:19)

Po tej porażce siatkarki reprezentacji Polski spadły na trzecie miejsce w tabeli Ligi Narodów i właśnie na tym miejscu zakończą fazę grupową. Mimo tej przegranej, już wcześniej były pewne awansu do turnieju finałowego.

Zbigniew Jakubas uderzył w… Wisłę Kraków. Jaśniej się nie da!
Kosta Runjaić czaruje we Włoszech. Z 0:2 do 3:2 i Udinese jest liderem Serie A
Raków będzie miał jeszcze jednego nowego zawodnika? Trwają testy sportowe
Kolejny trener klubu Ekstraklasy może stracić pracę? “Najbliższy mecz będzie kluczowy”
Klub miliardera zgłasza się po Nicolę Zalewskiego. To może być hit!
Reprezentant Polski nagrodzony przez znany klub. Duże wyróżnienie!
Fala krytyki po ogłoszeniu cen biletów na Ligę Konferencji. Kibice Legii wściekli