HomeSiatkówkaLiga Narodów: Znakomity występ polskich siatkarek! Wygrały z mistrzyniami świata

W piątym meczu tegorocznej edycji Ligi Narodów siatkarki reprezentacji Polski po znakomitym występie pokonały 3:1 reprezentację Serbii. Biało-czerwone pokazały świetną grę w starciu z aktualnymi mistrzyniami świata i wicemistrzyniami Europy.

Siatkówka

Piąte zwycięstwo Polek w Lidze Narodów

W pierwszym secie Polki praktycznie od pierwszej akcji pokazały, że zamierzają dyktować warunki na parkiecie. Prowadzenie 4:0, następnie 9:4, a później 14:7 było najlepszym na to dowodem. Kapitalnie w ataku spisywała się Magdalena Stysiak, autorka siedmiu punktów. Świetnie blokiem grała za to Klaudia Alagierska, która w ten sposób zdobyła trzy punkty. Biało-czerwone zdominowały Serbki i wygrały 25:16.

W drugim secie mistrzynie świata nie dały się już aż tak zdominować, przynajmniej od stanu 7:7. Serbki wyszły na prowadzenie 12:10, ale później Polki zdobyły pięć punktów z rzędu i miały już sporą przewagę (17:13). W ataku ponownie szalała Stysiak, autorka siedmiu punktów, a o losach seta zadecydowała zacięta wymiana. Zwycięsko wyszły z niej siatkarki z Serbii, które wygrały 25:23.

Trzeci set mocno przypominał pierwszą partię – biało-czerwone prowadziły od pierwszej akcji i między innymi dzięki świetnie funkcjonującemu blokowi (aż pięciokrotnie zatrzymywał Serbki), podopieczne Stefano Lavariniego nie dały szans rywalkom, pewnie wygrywając 25:18.

Początek czwartego seta należał do Serbek, które prowadziły już nawet 6:3. Biało-czerwone szybko jednak zdołały odrobić straty do wyniku 7:7 i choć później mistrzynie świata ponownie odskoczyły na trzy punkty (15:12), Polki wróciły do gry w kluczowym momencie. Wykazały się lepszą skutecznością w zaciętej końcówce i triumfowały 25:22.

Polska 3:1 Serbia (25:16, 23:25, 25:18, 25:22)

Starcie z Serbią było pierwszym z czterech, jakie Polki rozegrają z Arlington. Przed nimi starcia z Koreą Południową (30 maja), Niemcami (31 maja) i USA (1 czerwca). W pierwszym tygodniu zmagań biało-czerwone zanotowały komplet zwycięstw bez straty seta – odpowiednio nad Włoszkami, Francuzkami, Holenderkami i Japonkami.