HomeSiatkówkaLiga Narodów: Polki z pierwszą porażką. Bolesna lekcja od Brazylijek

Liga Narodów: Polki z pierwszą porażką. Bolesna lekcja od Brazylijek

Siatkarki reprezentacji Polski doznały pierwszej porażki w tegorocznej edycji Ligi Narodów, dość wyraźnie przegrywając 1:3 z Brazylią. Po pierwszym, udanym secie, w trzech kolejnych biało-czerwone nie miały większych szans w starciu z wicemistrzyniami świata.

Siatkówka

Lukasz Sobala / PressFocus

Pierwsza porażka Polek w Lidze Narodów

Pierwszy set miał bardzo emocjonujący przebieg. Brazylijki niemal od samego początku prowadziły, a z biegiem czasu ich przewaga szybko zaczęła rosnąć. Prowadziły już 11:5, a niedługo później 16:11 i wydawało się, że nie zdołają odwrócić wyniku. Stało się inaczej – Polki zdobyły aż pięć punktów z rzędu i odrobiły straty, po czym w świetnym stylu wygrały partię 25:22.

W drugiej partii rywalki nie popełniły tego samego błędu – prowadziły od pierwszej piłki i dowiozły to do końca, pewnie triumfując 25:17. W trzecim secie biało-czerwone nawiązały nieco większą walkę – prowadziły 12:9, ale i tym razem Brazylijki były mocniejsze. Szybko odrobiły straty i ponownie wygrały 25:17.

Czwartego seta Polki rozpoczęły od świetnej gry w ataku, ale nie były w stanie wypracować sobie zbyt dużej przewagi. Po raz ostatni prowadziły przy wyniku 6:5. Później wicemistrzynie świata z 2022 roku były nie do złapania i pewnie triumfowały 25:16.

Polska 3:1 Brazylia (22:25, 25:17, 25:17, 25:16)

Przed polskimi siatkarkami w Hongkongu jeszcze trzy spotkania. Zmierzą się odpowiednio z Dominikaną (14 czerwca), Tajlandią (15 czerwca) i Chinami (16 czerwca).

Niebiescy górą w derbach! Ruch minimalnie pokonał GKS Tychy [WIDEO]
Zbigniew Jakubas uderzył w… Wisłę Kraków. Jaśniej się nie da!
Kosta Runjaić czaruje we Włoszech. Z 0:2 do 3:2 i Udinese jest liderem Serie A
Raków będzie miał jeszcze jednego nowego zawodnika? Trwają testy sportowe
Kolejny trener klubu Ekstraklasy może stracić pracę? “Najbliższy mecz będzie kluczowy”
Klub miliardera zgłasza się po Nicolę Zalewskiego. To może być hit!
Reprezentant Polski nagrodzony przez znany klub. Duże wyróżnienie!
Fala krytyki po ogłoszeniu cen biletów na Ligę Konferencji. Kibice Legii wściekli