HomeSiatkówkaKolejny sukces Magdaleny Stysiak. Ma na koncie kolejne trofeum z Fenerbahce

Kolejny sukces Magdaleny Stysiak. Ma na koncie kolejne trofeum z Fenerbahce

Źródło: Twitter

Magdalena Stysiak sięgnęła po trzecie klubowe trofeum w Turcji jako zawodniczka Fenerbahce Stambuł. Drużyna polskiej siatkarki wygrała 3:1 z Eczacibasi Stambuł i wywalczyła Superpuchar Turcji.

Stysiak Fenerbahce

Fenerbahce

Trzecie trofeum Stysiak w Fenerbahce

Atakująca reprezentacji Polski dołączyła do drużyny ze Stambułu przed rokiem i w tym czasie zdążyła wywalczyć dwa główne krajowe trofea – sięgnęła z Fenerbahce po mistrzostwo i Puchar Turcji. Do kompletu brakowało jej jedynie Superpucharu, który padł już jej łupem.

W decydującym starciu zespół reprezentantki Polski wygrał pierwszego seta z Eczacibasi Stambuł, ale w drugim lepsze były rywalki, doprowadzając do remisu 1:1. Ekipa Fenerbahce, uważana za faworyta tego pojedynku, pokazała jednak klasę w kolejnych odsłonach.

Trzecią partię co prawda lepiej rozpoczęły rywalki, ale to siatkarki Fenerbahce zanotowały lepszą końcówkę, triumfując 25:17. W czwartej partii przewaga drużyny Stysiak była bezdyskusyjna od pierwszej akcji i zapewniła jej triumf 25:18.

Stysiak niemal bez gry

Choć niemal od początku pobytu w Stambule polska siatkarka jest ważną postacią Fenerbahce, nie miała zbyt dużego udziału w sukcesie swojego zespołu. Na parkiecie pojawiła się jedynie na krótką chwilę pod koniec trzeciego seta. Niebawem jednak będzie mogła liczyć na częstszą grę – w sobotę jej drużyna zagra w ligowej potyczce z Sigorta Shop.

Messi czy Ronaldo? Szczęsny odpowiedział bez wahania
Szczęsny pewny swego. Flick dostał sygnał
Jan Urban ma tego dość. Górnik Zabrze żyje w błędnym kole
Angel Rodado ambitnie. Wisła może być zachwycona
Znany klub kończy działalność. Gorzki komentarz właściciela
Lewandowski zachwycił niemiecką legendę. Tak go wspomina
Trenerzy na krawędzi. Kto nie doczeka kolejnej przerwy reprezentacyjnej w Serie A?
Kariera Ancelottiego wysiała na włosku. Wtedy zadzwonił Perez. “Dyskretne przywództwo” Włocha