HomeSiatkówkaJastrzębskim Węgiel siatkarskim mistrzem Polski!

Jastrzębskim Węgiel siatkarskim mistrzem Polski!

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl

Jastrzębski Węgiel wygrał z Aluron CMC Wartą Zawiercie 3:1 (25:19, 21:25, 25:23, 25:18) w finale PlusLigi. Dla ekipy z Jastrzębia-Zdroju to czwarty tytuł w historii i drugi z rzędu.

Jastrzębski Węgiel

Jastrzębski Węgiel obronił mistrzowski tytuł

W pierwszym finałowym meczu górą był Jastrzębski Węgiel, który bez straty seta ograł zawiercian. W drugim spotkaniu emocji było mnóstwo i tym razem jastrzębianie we własnej hali przegrali 1:3. Zatem o tytule decydowało niedzielne starcie.

Początek starcia był wyrównany, ale z czasem gospodarze wypracowali przewagę. Jurajscy Rycerzy musieli jednak uznać wyższość jastrzębian. W drugiej odsłonie potrafili odwrócić losy meczu i wyrównali stan rywalizacji po zaciętej końcówce.

W trzecim secie goście do końca walczyli punkt za punkt, lecz jastrzębianie wyszli obronną ręką 25:23. Jak się później okazało, czwarta partia była decydująca. Jastrzębianie w pełni kontrolowali przebieg meczu i ostatecznie set padł ich łupem 25:18.

Tym samym Jastrzębski Węgiel zdobył po raz czwarty mistrzostwo Polski.

Finał PlusLigi w sezonie 2023/24:

Jastrzębski Węgiel – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1 (25:19, 21:25, 25:23, 25:18)

WTA Rzym: Świątek poznała półfinałową rywalkę. Ma z nią kapitalny bilans
Hubert Hurkacz wywalczył ćwierćfinał po zaciętym meczu!
Iga Świątek po kolejnym zwycięstwie: Poczułam, że piłki się mnie słuchają
Iga Świątek się nie zatrzymuje! Polka awansowała do półfinału WTA w Rzymie!
Hubert Hurkacz z awansem do czwartej rundy turnieju w Rzymie. Polak znowu bez straty seta
Iga Świątek przebiła kolejną granicę. Wyprzedziła legendę tenisa
Iga Świątek z awansem do ćwierćfinału na turnieju w Rzymie! Polka wygrała po zaciętym spotkaniu
Kiedyś idol Huberta Hurkacza, teraz wielki rywal na korcie. “Nie do opisania”