HomeSiatkówkaLiga Mistrzów: Jastrzębski Węgiel rozbity w finale. Włosi byli nie do zatrzymania

Jastrzębski Węgiel przegrał z Trentino Itas 0:3 (20:25, 22:25, 21:25} w finale siatkarskiej Ligi Mistrzów. Polskiemu zespołowi nie udało się połączyć mistrzostwa kraju z sukcesem na arenie międzynarodowej.

Jastrzębski Węgiel

PressFocus / Magdalena Kowolik

Bezbarwny Jastrzębski Węgiel

Początek starcia był wyrównany, ale z czasem to włoska drużyna zaczęła budować przewagę. Siatkarze Trentino w pewnym momencie prowadzili nawet 17:13. Pod koniec pierwszego seta Jastrzębianie zdołali jeszcze delikatnie zniwelować stratę, ale ostatecznie Alessandro Michieletto atakiem po skosie zakończył partie.

Drugi set mógł napawać optymizmem kibiców z Polski, ponieważ mistrzowie kraju prowadzili 3:0. Włosi szybko doprowadzili jednak do remisu, a następnie żadna z ekip nie była w stanie wypracować sobie wyraźnej przewagi Gra toczyła się systemem punkt za punkt, a pod koniec szalę zwycięstwa na stronę drużyny z Trydentu przechylił Michieletto.

Podopieczni Marcelo Mendeza podejmowali jeszcze rozpaczliwe próby powrotu do gry, lecz trzeci set okazał się ostatnim. “Pomarańczowi” wyszli na prowadzenie 19:18, ale po raz kolejny dał o sobie znać 22-letni Micheletto. Przyjmujący najpierw zapewnił swojemu zespołowi piłkę meczową, a następnie zablokował Rafała Szymurę i jego koledzy mogli cieszyć się z końcowego triumfu.

Trentino Itas – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:20, 25:22, 25:21)

Bandura ogłosił rok przerwy od walk po przegranej z Tomaszem Adamkiem!
Adamek: Nie przyjąłem żadnych ciosów!
Borek po walce Adamka: Rywal pokazał wielkie serducho
Adamek DEKLASUJE Bandurę w walce wieczoru FAME 21. Była szybkość!