HomeSiatkówkaIO 2024: Sensacja była o krok. Szalony pościg Włochów, mistrzowie świata w półfinale

Siatkarska reprezentacja Włoch została drugim półfinalistą olimpijskiego turnieju w Paryżu. Mistrzowie świata z 2022 roku po szalonym meczu wygrali 3:2 z Japonią, choć Azjaci w trzecim secie mieli aż trzy piłki meczowe, których nie zdołali wykorzystać.

Włochy

Zaskakujące prowadzenie Japończyków

Włosi byli zdecydowanymi faworytami tego meczu. Aktualni mistrzowie świata wygrali wszystkie trzy mecze w grupie B, ogrywając między innymi Polskę 3:1. Japończycy z kolei grają na igrzyskach dopiero po raz drugi w XXI wieku, a w grupie wygrali tylko jedno spotkanie na trzy.

Pierwszy set upłynął pod znakiem przewagi Japończyków, którzy od stanu 11:10 powiększali przewagę nad Włochami, ostatecznie wygrywając tę partię 25:20. W drugim secie to włoscy siatkarze prowadzili przez dłuższy czas, ale końcówka należała do Azjatów – triumfowali 25:23.

Genialny pościg Włochów i awans do półfinału

Przez zdecydowaną większość trzeciej partii wydawało się, że Japończycy dopną swego i niespodziewanie wygrają 3:0, awansując tym samym do strefy medalowej. Mieli nawet trzy piłki meczowe od stanu 24:21, ale Włosi w ostatniej chwili odwrócili sytuację i wygrali 27:25, zgłaszając akces do walki o półfinał.

Jak można było się spodziewać, w czwartym secie mistrzowie świata za wszelką cenę dążyli do wyrównania stanu spotkania i udało im się to dzięki lepszej skuteczności w końcówce (26:24). Tie-break, podobnie jak cały mecz, był niezwykle zacięty. Siatkarze z Japonii ponownie mieli piłkę meczową przy stanie 15:14, ale Włosi po raz kolejny odwrócili sytuację, wygrali 17:15 i zameldowali się w półfinale.

Włochy 3:2 Japonia (20:25, 23:25, 27:25, 26:24, 17:15)

Niebiescy górą w derbach! Ruch minimalnie pokonał GKS Tychy [WIDEO]
Zbigniew Jakubas uderzył w… Wisłę Kraków. Jaśniej się nie da!
Kosta Runjaić czaruje we Włoszech. Z 0:2 do 3:2 i Udinese jest liderem Serie A
Raków będzie miał jeszcze jednego nowego zawodnika? Trwają testy sportowe
Kolejny trener klubu Ekstraklasy może stracić pracę? “Najbliższy mecz będzie kluczowy”
Klub miliardera zgłasza się po Nicolę Zalewskiego. To może być hit!
Reprezentant Polski nagrodzony przez znany klub. Duże wyróżnienie!
Fala krytyki po ogłoszeniu cen biletów na Ligę Konferencji. Kibice Legii wściekli