HomeSiatkówkaZatorski przekazał, co z jego kontuzją. “Chyba będzie żył”

Zatorski przekazał, co z jego kontuzją. “Chyba będzie żył”

Źródło: Instagram

W trzecim secie półfinałowego starcia ze Stanami Zjednoczonymi Paweł Zatorski nieszczęśliwie zderzył się z Marcinem Januszem i upadł na parkiet. Libero polskiej kadry doznał urazu barku, ale jak sam zdradził na Instagramie, sytuacja nie jest najgorsza.

Paweł Zatorski

Niesamowite zwycięstwo Polaków

Środowy półfinał siatkarskiego turnieju na igrzyskach olimpijskich w Paryżu dostarczył kibicom ogromnej ilości emocji. W czwartym secie, przy stanie 2:1 na korzyść Amerykanów wydawało się, że biało-czerwoni nie zdołają się przeciwstawić świetnie dysponowanym rywalom.

Sytuacja uległa jednak zmianie – Polacy w wielkim stylu wrócili do gry i doprowadzili do tie-breaka, a w nim wygrali 15:13, meldując się w finale. Decydującym momentem tego niesamowitego spotkania mogło być to, co wydarzyło się w trzecim secie z Pawłem Zatorskim.

Zatorski uspokaja ws. kontuzji

Libero polskiej kadry nieszczęśliwie zderzył się z Marcinem Januszem i upadł na parkiet. Sytuacja wyglądała na poważną, ale po kilku minutach i pomocy lekarzy Zatorski wrócił do gry. Widać było jednak, że doskwiera mu problem z barkiem. – Było źle. Nie miałem jeszcze takiego urazu. Do tej pory nie czuję dwóch palców. Każde dotknięcie piłki po tym zderzeniu nie było łatwe – mówił dziennikarzom po meczu.

Choć sztab medyczny polskiej kadry nie wydał jeszcze oficjalnego komunikatu, wydaje się, że sytuacja Zatorskiego nie jest taka zła. Libero reprezentacji opublikował na stories na Instagramie zdjęcie, na którym widać założony na bark temblak. – Czucie w ręce wraca, bark chyba będzie żył – dopisał.

Tak czy inaczej, Zatorski nie będzie miał zbyt wiele czasu na dojście do pełni sprawności. Biało-czerwoni zagrają o złoto w sobotę o godzinie 13:00, a rywalem będzie Francja.

Zbigniew Jakubas uderzył w… Wisłę Kraków. Jaśniej się nie da!
Kosta Runjaić czaruje we Włoszech. Z 0:2 do 3:2 i Udinese jest liderem Serie A
Raków będzie miał jeszcze jednego nowego zawodnika? Trwają testy sportowe
Kolejny trener klubu Ekstraklasy może stracić pracę? “Najbliższy mecz będzie kluczowy”
Klub miliardera zgłasza się po Nicolę Zalewskiego. To może być hit!
Reprezentant Polski nagrodzony przez znany klub. Duże wyróżnienie!
Fala krytyki po ogłoszeniu cen biletów na Ligę Konferencji. Kibice Legii wściekli