HomeSiatkówkaIO 2024: Siatkarze plażowi w 1/8 finału. Drugie zwycięstwa Bryla i Łosiaka

IO 2024: Siatkarze plażowi w 1/8 finału. Drugie zwycięstwa Bryla i Łosiaka

Polski duet w siatkówce plażowej – Michał Bryl i Bartosz Łosiak wygrali w dwóch setach z Francuzami Remim Bassereau i Julienem Lyneelem. Zapewnili sobie w ten sposób awans do 1/8 finału, a przed nimi jeszcze jedno starcie w grupie.

Bryl i Łosiak

Bryl i Łosiak w 1/8 finału

Polski duet rozpoczął zmagania na IO 2024 bardzo udanie – od pewnego zwycięstwa w dwóch setach nad Australijczykami Thomasem Hodgesem i Zacherym Schubertem. W drugiej kolejce ich rywalami byli reprezentanci gospodarzy, którzy na rozpoczęcie olimpijskiej rywalizacji ponieśli porażkę.

Pierwszy set tak naprawdę od pierwszej akcji układał się po myśli reprezentantów Polski. Bryl i Łosiak szybko wyszli na prowadzenie różnicą 4-5 punktów i utrzymywali tę przewagę do samego końca, pewnie wygrywając tę partię 21:15.

W drugim secie francuscy siatkarze plażowi postanowili nieco trudniejsze warunki, ale tylko do stanu 9:9. W kolejnych akcjach Bassereau i Lyneel nie byli już w stanie wyjść na prowadzenie choćby na chwilę, a Polacy ponownie odskoczyli na trzy punkty i triumfowali 21:18.

Michał Bryl/Bartosz Łosiak – Remi Bassereau/Julien Lyneel 21:15, 21:18

Reprezentanci Polski po dwóch meczach zapewnili sobie już awans do 1/8 finału. Przed nimi jeszcze jedno grupowe spotkanie – w sobotni poranek zagrają z Niemcami Clemensem Wicklerem i Nilsem Ehlersem, którzy również mają na koncie dwa zwycięstwa.