HomeSiatkówkaIO 2024: Bryl i Łosiak zaczęli od zwycięstwa. Udany początek siatkarzy plażowych

Michał Bryl i Bartosz Łosiak udanie rozpoczęli zmagania w turnieju siatkarzy plażowych na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Polski duet bez większych kłopotów pokonał w dwóch etach Thomasa Hodgesa i Zachery’ego Schuberta z Australii

Bryl i Łosiak

Liam Asman/SPP / PressFocus

Udany start zmagań siatkarzy plażowych

W pierwszym secie polski duet utrzymywał przewagę praktycznie od samego początku. Rywale z Australii zdołali wyjść na prowadzenie tylko dwa razy – przy 5:4 i 6:5. Później to Bryl i Łosiak zaczęli przeważać, a od stanu 10:10 zdobyli pięć punktów z rzędu. Przewagę utrzymali do samego końca i wygrali 21:16.

W drugiego seta lepiej weszli Hodges i Schubert, którzy zdołali odskoczyć polskiemu duetowi na dwa punkty. Bryl i Łosiak dogonili ich przy wyniku 6:6 i jak się później okazało, nie dali już rywalom szansy na choćby wyrównanie rezultatu. Potwierdzili swoją przewagę zwycięstwem 21:16 i w całym spotkaniu 2:0.

Polski duet wróci do gry w najbliższy czwartek. Rywalami Polaków będą Francuzi Remi Bassereau i Julien Lyneel, którzy na otwarcie zmagań przegrali z Niemcami Nilsem Ehlersem i Clemensem Wicklerem.

Michał Bryl/Bartosz Łosiak – Thomas Hodges/Zachery Schubert 21:16, 21:16