HomeSiatkówkaTo z nimi zagramy o złoto! Polacy poznali finałowego przeciwnika

To z nimi zagramy o złoto! Polacy poznali finałowego przeciwnika

W drugim półfinale siatkarskiego turnieju igrzysk olimpijskich, reprezentacja Francji okazała się lepsza od kadry Włoch. Gospodarze wygrali 3:0 (25:20,25:21,25:21) w efekcie czego zagrają w wielkim finale z reprezentacją Polski.

Trevor Clevenot

Francja ostatnią przeszkodą Polski

Po zwycięstwie nad reprezentacją Stanów Zjednoczonych w meczu pełnym niesamowitych emocji, nasi siatkarze mogli spokojnie zasiąść do oglądania drugiego półfinału siatkarskiego turnieju igrzysk w Paryżu. A w nim, Italia mierzyła się z drużyną gospodarzy – Francuzami.

Rywalizacja na South Paris Arena od pierwszych zagrań toczyła się w bardzo wyrównanym tonie. Obie drużyny szły “cios za cios” i nie były w stanie osiągnąć więcej niż jednopunktową przewagę. Pierwszy set padł jednak łupem “Trójkolorowych”, którzy pod koniec zdołali przechylić szalę na swoją korzyść. Francuzi wygrali 25:20.

Kolejna partia była niemalże kopią początkowej części gry. Znów nie mieliśmy wyraźnie lepszej drużyny i do końca nie można było być pewnym, kto wygra drugiego seta. Wyrównany pojedynek w stolicy Francji był jednocześnie widowiskiem na najwyższym, światowym poziomie. Ostatecznie, znów górą byli gospodarze, którzy byli o krok od wielkiego finału.

Trzeci set odbywał się już wyraźnie pod dyktando gospodarzy. Niesieni gromkim dopingiem Francuzi natchnieni prowadzeniem pokazali wyższość nad swoimi przeciwnikami. Włosi wyraźnie nie dojechali mentalnie, w efekcie czego nie dali rady wrócić do tej rywalizacji. “Trójkolorowi” wygrali 3:0 i zameldowali się w finale siatkarskiego turnieju igrzysk olimpijskich. Starcie o złoty medal między Polską a Francją odbędzie się 10 sierpnia o godzinie 13:00.

Włochy – Francja 0:3 (20:25,21:25,21:25)

Niebiescy górą w derbach! Ruch minimalnie pokonał GKS Tychy [WIDEO]
Zbigniew Jakubas uderzył w… Wisłę Kraków. Jaśniej się nie da!
Kosta Runjaić czaruje we Włoszech. Z 0:2 do 3:2 i Udinese jest liderem Serie A
Raków będzie miał jeszcze jednego nowego zawodnika? Trwają testy sportowe
Kolejny trener klubu Ekstraklasy może stracić pracę? “Najbliższy mecz będzie kluczowy”
Klub miliardera zgłasza się po Nicolę Zalewskiego. To może być hit!
Reprezentant Polski nagrodzony przez znany klub. Duże wyróżnienie!
Fala krytyki po ogłoszeniu cen biletów na Ligę Konferencji. Kibice Legii wściekli