Spółki Skarbu Państwa rezygnują ze sportu
Jeszcze do niedawna Polska Grupa Energetyczna, która jest Spółką Skarbu Państwa, była tytularnym sponsorem ekstraklasowej Stali Mielec. Na początku lipca, właściwie z dnia na dzień, pojawiła się jednak informacja, że z końcem miesiąca spółka przestanie angażować się finansowo w klub. Podobnych historii było więcej. Grupa Azoty wycofała się z finansowania siatkarskich Chemika Police, ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, żużlowej Unii Tarnów czy dwóch sekcji Wisły Puławy, a KGHM porzuciło dotychczasową współpracę z Cuprum Lubin.
Przez długi czas wydawało się, że wycofywanie państwowego kapitału z profesjonalnego sportu będzie nową rzeczywistością. Potwierdzały to z resztą medialne doniesienia sugerujące, że takie działanie ma być efektem nowej polityki polskiego rządu.
PGE podpisuje nowe umowy
Okazało się jednak, że nie wszystkie Spółki Skarbu Państwo pójdą tym torem. Jeszcze w lipcu, to samo PGE, które opuściło Stal Mielec zostało tytularnym sponsorem siatkarskiego Projektu Warszawa. Według nieoficjalnych doniesień, podpisana na dwa lata umowa kosztować będzie Spółkę Skarbu Państwa więcej, niż angaż w piłkarzy z Mielca. A to wciąż nie koniec podpisywania nowych umów.
W środę PGE zostało zaprezentowane jako nowy sponsor tytularny siatkarek Budowlanych Łódź. Tutaj umowa również została podpisana na dwa lata. Do nowych rozgrywek TAURON Ligi i siatkarskiej Ligi Mistrzyń drużyna przystąpi jako PGE Grot Budowlani Łódź.