HomeSiatkówkaBrąz dla Amerykanów! USA wygrało z Włochami

Brąz dla Amerykanów! USA wygrało z Włochami

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych wygrała z Włochami w meczu o 3. miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Amerykanie wracają do domu z brązowym medalem.

USA Włochy

LaPresse / Alamy

Amerykanie lepsi od Włochów

Mecz od początku był wyrównany. Żadna ze stron nie mogła powiedzieć, że dominuje przeciwnika. Minimalnie lepiej prezentowali się siatkarze ze Stanów Zjednoczonych, którzy zwyciężyli 25:23. W świetnej formie byli Matt Anderson, Max Holt czy Garrett Muagututia, którzy pokazali swoją jakość również w meczu z Polską (2:3).

W drugim secie walka o zwycięstwo była jeszcze bardziej zażarta. Ostatecznie to Amerykanie triumfowali 30:28. Mieli wiele okazji do zakończenia tej części meczu, ale Włosi długo stawiali im opór.

W ostatnim secie siatkarze zza oceanu dopełnili formalności. Wygrali 26:24. Było widać, że pierwsze dwa sety wzmocniły ich pewność siebie. Dobili dzielnie walczących Włochów, kończąc mecz i zdobywając brąz.

Brąz po raz trzeci

To trzeci brązowy medal w historii reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Na ostatnim miejscu podium stawali też w 1992 oraz 2016 roku. Amerykanie mieli jednak nadzieję na nawiązanie do Igrzysk z lat 1984, 1988 czy 2008. Na tych turniejach sięgali po złoty medal.

Włochy – USA 0:3 (23:25; 28:30; 24:26)

Kuriozalna propozycja dla Pudzianowskiego. Różnica 54 kilogramów!
Wardęga mógł zawalczyć z Rzeźniczakiem. Peszko miał pomysł
Jak zareaguje Szeremeta na złoto po igrzyskach? “To inne uczucie”
Oficjalne ogłoszenie FAME. Nowa gala już w październiku
Zmiana warty po walce wieczoru! UFC ma nowego mistrza wagi koguciej
Legenda UFC wraca. Poznaliśmy rywala Jona Jonesa
Wyniki KSW 98. Paczuski wygrał, Leśko zaskoczył, a Głowacki przegrał [PODSUMOWANIE]
Ależ bitka w walce wieczoru KSW 98! Radosław Paczuski rozbił rywala w 61 sekund!
Niewiarygodna historia na KSW 98. “Czy jesteś na tyle szalony?!”
KSW 98. Krzysztof Głowacki pokazał charakter, ale przegrał z kickboxerem!