HomePiłka nożnaRemontada Wisły Kraków! Z 0:2 na 3:2 i trzy punkty dla “Białej Gwiazdy”

Remontada Wisły Kraków! Z 0:2 na 3:2 i trzy punkty dla “Białej Gwiazdy”

Źródło: Własne/Polsat Sport

Wisła Kraków po 22. minutach meczu ze Zniczem Pruszków przegrywała 0:2, ale w drugiej połowie “Biała Gwiazda” skutecznie wzięła się za odrabianie strat. Wygrała 3:2, dzięki czemu przynajmniej do niedzieli awansowała na czwarte miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi.

Wisła Kraków

SOPA Images Limited / Alamy

Wisła odrobiła straty i wygrała w Pruszkowie

Problemy Wisły Kraków pojawiły się bardzo szybko, bo już w 5. minucie, gdy z niezrozumienia defensywy “Białej Gwiazdy” skorzystał Krystian Tabara. W 22. minucie było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Paweł Moskwik. Przy obu trafieniach dla Znicza asystował 37-letni Radosław Majewski.

Praktycznie od początku drugiej połowy goście ruszyli do odrabiania strat i po ośmiu minutach osiągnęli pierwszy cel – kontaktową bramkę strzelił Michał Żyro. Nieco ponad kwadrans później na tablicy wyników widniał już remis – po raz drugi w rolę asystenta wcielił się David Junca, a do wyrównania stanu spotkania doprowadził Alan Uryga.

Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do gości, którzy zaliczyli wielki powrót ze stanu 0:2 na 3:2. W 78. minucie Wisła dostała rzut karny, do piłki podszedł Angel Rodado i zamienił jedenastkę na gola, który może być niezwykle ważny w kontekście walki o powrót do Ekstraklasy.

Znicz Pruszków 2:3 Wisła Kraków
1:0 Krystian Tabara 5′
2:0 Paweł Moskwik 22′
2:1 Michał Żyro 53′
2:2 Alan Uryga 70′
2:3 Angel Rodado [karny] 78′

Dzięki temu zwycięstwu Wisła Kraków przeskoczyła trzy drużyny w tabeli Fortuna 1. Ligi i przynajmniej do sobotnich i niedzielnych meczów zajmuje czwarte miejsce. Znicz Pruszków z kolei pozostaje na 13. miejscu z przewagą sześciu punktów nad strefą spadkową.