HomePiłka nożnaZmiana systemu sędziowania w Premier League. Szef PGMOL potwierdza decyzje

Zmiana systemu sędziowania w Premier League. Szef PGMOL potwierdza decyzje

Źródło: Daily Mail

Aktualizacja:

Szef PGMOL – Howard Webb potwierdził, że nadchodzi zmiana w systemie sędziowania, a dokładniej w używaniu VAR-u. Teraz, każdy arbiter który podejdzie do monitora, będzie musiał publicznie wytłumaczyć się ze swojej decyzji – informuje Daily Mail.

VAR

PressFocus

Sędziowie w Premier League będą mieli trudniej

Do tej pory każdy z sędziów, który podchodził do monitora, podejmował decyzję sam. Mimo błędów i złych decyzji, ewentualne tłumaczenie się następowało dopiero kilka dni po danym spotkaniu. Teraz w Premier League będzie inaczej. Od następnego sezonu ma wejść zmiana, która będzie obligowała każdego z sędziów do tłumaczenia się ze swojej decyzji zaraz po odejściu od monitora. Ma to ograniczyć hejt i złość kibiców w social mediach oraz późniejsze pytania trenerów na konferencjach.

Zmiana akurat w Premier League nie jest losowa. To właśnie tam sędziowie popełniali masę błędów, korzystając z technologii VAR. W tym sezonie było już wiele takich sytuacji, chociażby w meczu Tottenhamu z Liverpoolem. Bramka Luisa Diaza została wtedy nieuznana z powodu rzekomego spalonego, którego dopatrzył się sędzia liniowy. Jak się okazało, sędziowie VAR dopatrzyli się błędu w decyzji, ponieważ spalonego nie było. Problem był jeden – sędziowie, którzy obsługiwali VAR byli przekonani, że sędzia uznał bramkę. Zapadło wtedy słynne “check complete” i rozległ się wielki gwizd na trybunach. VAR mimo tego, że bramka była zdobyta prawidłowo, potwierdził błędną ocenę sędziego. Teraz z decyzji trzeba będzie tłumaczyć się publicznie, co być może usprawni analizę boiskowych zdarzeń.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Tymoteusz Puchacz bliski zmiany klubu. Jest wielu zainteresowanych
Gwiazdor Liverpoolu może odejść z klubu!
Nie wiadomo czy zdobędą mistrzostwo. Jednak już planują letnie transfery
Zespół z Bundesligi dał siedem milionów euro za reprezentanta Polski. Klub podjął decyzję
PSG zamierza wzmocnić cztery pozycje! Mocne nazwisko na liście
Poznaliśmy króla strzelców La Ligi? Wielki pech kontrkandydata
Kto będzie asystentem Flicka w Barcelonie? Dobrze znane nazwisko
Drugi ROAST przed Clout MMA 5 – kiedy i gdzie obejrzeć?
Koniec opery mydlanej, padło “here we go”. Znamy trenera Bayernu
Xavi z jasnym przekazem: Chciałbym pewnego dnia tu wrócić