HomePiłka nożnaŻewłakow rozczarowany postawą Polaków. “Spodziewałem się reakcji”

Żewłakow rozczarowany postawą Polaków. “Spodziewałem się reakcji”

Marcin Żewłakow w “Hejt Parku” po przegranym 0:1 spotkaniu z Chorwacją przyznał, że brakowało mu “jakiejkolwiek reakcji w zespole”. Przyznał także, że jego zdaniem końcowy rezultat nie odzwierciedlał tego, co działo się na murawie.

Michał Żewłakow

Kanał Sportowy

Bezbarwni Polacy bez punktu

W pierwszej połowie reprezentacja Polski nie miała z gry praktycznie nic. Oddała jeden niecelny strzał i to Chorwaci byli zdecydowanie dominującą stroną. Gdyby tylko wykazali się lepszą skutecznością, prowadzenie byłoby jak najbardziej zasłużone.

Tuż po zmianie stron gospodarze osiągnęli swój cel – w 52. minucie Luka Modrić popisał się przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego, nie dając szans Łukaszowi Skorupskiemu. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Polacy po bezbarwnej grze przegrali 0:1.

Żewłakow punktuje braki

W pomeczowym “Hejt Parku” w Kanale Sportowym Michał Żewłakow wskazał, czego mu najbardziej brakowało w grze Polaków. – Spodziewałem się lepszej reakcji, a lepiej zareagowali Chorwaci. Oni nie grali po to, żeby wymienić dziesiątki podań, ale żeby zdobyć teren. Wynik 1:0 dla mnie nie odzwierciedla tego, co się działo na boisku – przyznał.

Żewłakow docenił także postawę pomocnika Realu Madryt, który praktycznie przez pełne 90 minut biegał na całej długości boiska. – Chorwaci w szatni musieli sobie coś powiedzieć. Widziałem u nich zdecydowaną reakcję. Piłkarze widząc tak biegającego Modricia nie mogliby się odważyć nie biegać. W drugiej połowie byli bardziej konkretni – dodał.