HomePiłka nożnaZdemolowany Stadion Śląski. Górnik Zabrze odpowiada na zarzuty

Zdemolowany Stadion Śląski. Górnik Zabrze odpowiada na zarzuty

Źródło: twitter.com/GornikZabrzeSSA/

Aktualizacja:

Wielkie Derby Śląska wywołały mnóstwo emocji, ale niestety nie obyło się bez szkód. W poście na Twitterze Górnik Zabrze twierdzi, że klub nie odpowiada za zniszczenia w sektorze gości.

Stadion Śląski

Marcin Bulanda / PressFocus

Górnicy przedstawiają swoją wersję wydarzeń

Po meczu Ruch Chorzów – Górnik Zabrze przedstawiciele Stadionu Śląskiego postanowili sprawdzić, jak wygląda obiekt po wydarzeniu z udziałem 40 tysięcy osób. Odkryto liczne dewastacje w sektorze gości – doszczętnie zniszczone zostały toalety, a także serwerownia wraz ze sprzętem. Podejrzenie padło na kibiców Górnika Zabrze, którzy do “Kotła Czarownic” przyjechali w grupie liczącej ok. 2 tysiące osób. Zabrzański klub nie chce jednak słyszeć o takich oskarżeniach.

– Górnik Zabrze nie powinien ponosić odpowiedzialności za brak właściwego nadzoru organizatora imprezy masowej. Z naszych informacji wynika, że do zniszczeń doszło w momencie, gdy kibice Ruchu Chorzów próbowali sforsować bramę i wtargnąć na sektor Górnika. Ochrona skoncentrowała się przede wszystkim na powstrzymywaniu kibiców organizatora.

– Jednocześnie pragniemy zwrócić uwagę, że zarówno przed meczem, jak i po zakończeniu spotkania, biuro bezpieczeństwa Górnika Zabrze nie zostało poinformowane i tym samym nie uczestniczyło w protokolarnym odbiorze oraz zdaniu sektora gości, co stanowi standardową procedurę.

– Mamy nadzieję, że dzięki zapisom z kamer monitoringu, służby bezpieczeństwa szybko ustalą wszystkich sprawców aktów wandalizmu i pociągną ich do odpowiedzialności. Liczymy, że pozwoli to na skupienie uwagi publicznej na najważniejszym elemencie Wielkich Derbów Śląska, czyli wydarzeniach boiskowych, a więc drugim z rzędu zwycięstwie Trójkolorowych. – czytamy w poście oficjalnego konta Górnika Zabrze na Twitterze.

Kategorie:

PROMOCJE BUKMACHERÓW

REKLAMA | 18+ | Hazard może uzależniać | Graj legalnie

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Początek nowej ery w Wiśle Kraków. Pierwszy transfer na horyzoncie
Co dalej z Mbappe? Najnowsze informacje francuskiej federacji
Wspaniały występ N’Golo Kante. Cichy bohater Francuzów
Budująca przedmeczowa przemowa Probierza. “Musimy grać w piłkę! To jest klucz”
Austriacy postraszyli Polaków. Rangnick stworzył potwora
Ognista przemowa Probierza w przerwie meczu z Holandią. Co za słowa!
Boniek pełen nadziei po meczu Austrii. “Spokojnie czekam na piątek”
Deschamps przekazał pierwsze informacje ws. Mbappe. Nie jest dobrze
Czego Polacy mogą się spodziewać po Austrii? 3 wnioski po meczu z Francją
Izraelczycy chcą grać w Polsce! Kolejny klub szuka stadionu