HomePiłka nożnaBoniek porównuje Probierza do Michniewicza. “Na koniec najważniejszy jest wynik”

Boniek porównuje Probierza do Michniewicza. “Na koniec najważniejszy jest wynik”

Źródło: Przegląd Sportowy Onet

Aktualizacja:

Po odpadnięciu reprezentacji Polski z mistrzostw Europy zaczęto porównywać obecną kadrę z tą, która wyszła z grupy na mundialu w Katarze. Swoje zdanie na ten temat w rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet przedstawił Zbigniew Boniek.

Zbigniew Boniek

PressFocus

Zdaniem Bońka reprezentacja wyglądała lepiej w Katarze

Po tym, jak reprezentacja Polski zakończyła swój udział na mistrzostwach Europy kibice kadry znów podzielili się na dwa obozy: zwolenników stylu i zwolenników wyniku. Zaczęła się ogólnonarodowa dyskusja, podczas której wszyscy stawiali sobie jedno pytanie: czy lepiej jest grać odważnie, ale przegrać wszystkie mecze, czy może trzeba uznać, że cel uświęca środki? Wątpliwości nie ma Zbigniew Boniek, który został zapytany o tę kwestię przez Przegląd Sportowy Onet.

– Oczywiście, że Katar. Tam wszystko popsuła atmosfera wokół kadry, kłótnia o państwowe pieniądze, premie itd. Pierwszy mecz – z Meksykiem – zremisowaliśmy, nie wykorzystując karnego, w drugim pokonaliśmy Arabię, w trzecim broniliśmy się dzielnie i na miarę możliwości – ocenia były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Boniek uważa, że wynik jest ważniejszy niż styl. Co więcej, jego zdaniem nie było wielkiej różnicy pomiędzy tym, co kadra pokazała w Niemczech a tym, jak reprezentacja Polski prezentowała się pod wodzą Czesława Michniewicza.

– Nie jestem masochistą, ale uważam, że w zawodowej piłce na koniec najważniejszy jest wynik. W 99 procentach przypadków osiąga się go dzięki dobrej organizacji i dobrej grze. Zdecydowanie rzadziej – wyłącznie dzięki szczęściu. W Katarze, nie grając wielkiej piłki, mając afery dookoła, wyszliśmy z grupy. Przecież nie powie mi pan, że w Niemczech wypadaliśmy na boisku dużo lepiej, efektowniej? Nie wygraliśmy ani jednego meczu. W ciemno biorę wynik z Kataru – podsumowuje.

Kategorie:

PROMOCJE BUKMACHERÓW

REKLAMA | 18+ | Hazard może uzależniać | Graj legalnie

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Walka Adamek – “Diablo” Włodarczyk dojdzie do skutku? Jest jeden warunek
Tomasz Adamek stanowczo o freak fightach. “Byłbym głupi, gdybym tego nie wziął”
Włodarczyk o pashyBicepsie: To dojrzały i świadomy człowiek, nie idiota
“Ferrari” z hitową walką na Narodowym. Tego rywala chciał
Kasjo stanowczo o walce ze Szpilką: Ja nie odmówiłem
Murański tę walkę traktuje osobiście. “Moja vendetta, ani kroku wstecz”
Będzie hit na FAME 22! Wielka walka na PGE Narodowym
Na tej walce McGregor zarobił fortunę! “Bogacze się bogacą”
Don Kasjo uderza w Rafonixa na gali Prime Show MMA. “Taki jesteś pusty…”
Natan nie wystąpi na hitowej gali PRIME! “Zrozumiecie, dlaczego zrezygnowałem”