HomePiłka nożnaZbigniew Boniek pod wrażeniem Realu Madryt. Zwrócił uwagę na jedną rzecz

Zbigniew Boniek pod wrażeniem Realu Madryt. Zwrócił uwagę na jedną rzecz

Źródło: X/Zbigniew Boniek

Po meczu Realu Madryt z Atalantą Bergamo w Superpucharze Europy głos zabrał Zbigniew Boniek. Zdaniem wiceprezesa UEFA Królewscy dysponują obecnie siłą rażenia, jakiej nie posiada żaden inny klub.

Zbigniew Boniek

SOPA Images Limited / Alamy

Boniek pochwalił Real Madryt za mecz z Atalantą

Nowy sezon europejskiego futbolu oficjalnie rozpoczął się meczem Real Madryt – Atalanta Bergamo, którego stawką był Superpuchar Europy. Trzeba przyznać, że temu starciu towarzyszyły olbrzymie oczekiwania. Przed spotkaniem na Stadionie Narodowym dużo mówiło się o tym, że w nowych barwach zadebiutować może Kylian Mbappe. Ostatecznie Carlo Ancelotti postawił na reprezentanta Francji od pierwszej minuty. Była gwiazda PSG zagrała obok Viniciusa Juniora i Rodrygo.

Mimo obecności tak wielkich nazwisk w składzie Królewskich Atalanta nie zamierzała składać broni. W pierwszej odsłonie meczu podopieczni Gian Piero Gasperiniego mieli kilka dobrych sytuacji, po których mogli objąć prowadzenie. Po zmianie stron Real wrzucił wyższy bieg, z czym nie radziła sobie La Dea. Mecz skończył się wynikiem 2:0 dla madrytczyków. Na listę strzelców wpisał się Fede Valverde i Kylian Mbappe.

Mecz o Superpuchar Europy z trybun oglądał Zbigniew Boniek. Na portalu “X” wiceprezes UEFA opisał przebieg spotkania. Pokusił się też o ocenę nowego tercetu ofensywnego Realu Madryt.

– Pierwsza połowa to była gra wstępna, później Real pokazał swoją siłę i klasę. Ciężko będzie ich zatrzymać, ofensywnie nie mają konkurencji – stwierdził.

Dlatego tak naprawdę odszedł De Rossi. Szokujące kulisy zwolnienia
Girona uhonorowała legendę. Poruszająca historia [WIDEO]
Ekipę mistrza Niemiec czeka nieuniknione? Niepewna przyszłość kluczowych postaci
Przemowa Feio w przerwie meczu z Rakowem. Ujawniono, co mówił [WIDEO]
Mecz Ekstraklasy budzi zainteresowanie policji i prokuratury. Klub wciąż czeka na karę