HomePiłka nożnaZagłębie Lubin uniknęło kompromitacji. Awans Miedziowych

Zagłębie Lubin uniknęło kompromitacji. Awans Miedziowych

Źródło: TVP Sport

Zagłębie Lubin potrzebowało ponad 120 minut, aby pokonać Podbeskidzie Bielsko-Biała. Ostatecznie Miedziowi awansowali do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski po serii rzutów karnych.

Zagłębie Lubin

Bez bramek w Bielsku-Białej

W pierwszej połowie kibice nie zobaczyli żadnych bramek. Częściej atakowali zawodnicy Zagłębia, ich rywale odgryzali się co jakiś czas. Żadna z drużyn nie była jednak w stanie trafić do siatki. Więcej emocji czekało na fanów po zmianie stron.

W 65. minucie sędzia podyktował dla Miedziowych rzut karny za faul Marcina Biernata na Danielu Mikołajewskim. Do piłki podszedł Marek Mróz, ale 25-letni pomocnik nie zdołał wykorzystać jedenastki. Świetną interwencją popisał się bramkarz gospodarzy, Krystian Wieczorek.

22-latek kilka minut później obronił też strzał jednego z piłkarzy rywali z bliskiej odległości. Trzymał Podbeskidzie przy życiu. Zespół z Betclic II ligi dotrwał tym samym do dogrywki. Warto dodać, że zespół Krzysztofa Brede w podstawowym czasie gry również miał swoje sytuacje do wyjścia na prowadzenie. Swoje zadania dobrze wypełniał jednak Jasmin Burić.

W dogrywce oba zespoły szukały jeszcze szansy na zdobycie bramki, ale nie były to stuprocentowe sytuacje. Pod koniec spotkania z boiska wyrzucony został jeszcze Kacper Gach, którego sędzia ukarał dwiema żółtymi kartkami. Gospodarze nie ucierpieli jednak z powodu straty tego zawodnika. Po 120 minutach gry wynik nadal był bezbramkowy.

Zagłębie Lubin gra dalej

Rzuty karne lepiej wykonywali piłkarze Zagłębia Lubin. Wygrali 4:3, awansując do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski.

Serię jedenastek lepiej zaczęli gospodarze. Najpierw Wieczorek obronił uderzenie Damiana Dąbrowskiego. Potem Paweł Tomczyk pokonał Jasmina Buricia. W kolejnej serii do siatki trafili Mikołajewski i Biernat. Z identycznym skutkiem swoje jedenastki wykonali później Marcel Reguła oraz Matej Mrsić. W czwartej rundzie trafił Hubert Adamczyk, lecz pomylił się Jan Majsterek. W piątej serii dobrze uderzył Adam Radwański, a Zając nie zdołał pokonać Buricia. Tym sposobem Miedziowi wyeliminowali Podbeskidzie z rozgrywek pucharowych w tym sezonie.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:0 (3:4 k) Zagłębie Lubin

Żółte kartki: Abate, Gołuch, Gach (x2) – Mata, Radwański, Nalepa

Czerwona kartka: Gach

Podbeskidzie: Wieczorek – Willman, Biernat, Majsterek, Gach – Kizyma, Bednarski – Abate, Misztal, Gołuch – Klisiewicz.

Zagłębie: Burić – Kolan, Ławniczak, Nalepa, Grzybek – Dąbrowski – Pieńko, Radwański, Mróz, Wdowiak – Sejk.