HomePiłka nożnaCo zrobiła defensywa Young Boys?! Komiczna bramka Aston Villi [WIDEO]

Co zrobiła defensywa Young Boys?! Komiczna bramka Aston Villi [WIDEO]

Źródło: Własne/C+

Aston Villa bez większego problemu wyszła na dwubramkowe prowadzenie w wyjazdowym starciu z Young Boys Berno, utrzymując taki wynik do przerwy. Drugi gol dla angielskiej drużyny padł po kuriozalnej postawie defensywy szwajcarskiego zespołu.

Aston Villa

Kuriozalny gol dla Aston Villi

Biorąc pod uwagę ostatnie siedem sezonów, Young Boys Berno gra w fazie grupowej/ligowej Ligi Mistrzów po raz czwarty. Aston Villa z kolei debiutuje w tych rozgrywkach, ale mimo to uznawana była za faworyta tego spotkania. Już pierwsza połowa pokazała, że nie są to przesadzone przewidywania.

W 27. minucie angielski zespół zasłużenie wyszedł na prowadzenie. W polu karnym piłkę zgarnął Youri Tielemens i mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Young Boys Berno. Niedługo później gospodarze tak naprawdę sami sprezentowali gola gościom.

W 38. minucie Morgan Rogers zagrał w pole karne, ale obrońcy Young Boys przejęli piłkę. Niespecjalnie naciskany przez rywali Mohamed Camara zagrał do bramkarza, który nie zdążył wybić piłki i sfaulował Olliego Watkinsa. Arbiter nie podyktował jednak jedenastki – po chwili na 2:0 podwyższył Jacob Ramsey.

Sam Watkins mógł pięć minut później cieszyć się z bramki – trafił do siatki, ale sędziowie nie uznali tego trafienia z powodu zagrania ręką.