HomePiłka nożnaSpecjalista od pięknych goli znowu daje o sobie znać. Kapitalna bramka Shaqiriego! [WIDEO]

W ciągu nieco ponad pół godziny ostatniego środowego meczu na Euro 2024 pomiędzy Szkocją i Szwajcarią obejrzeliśmy dwa trafienia. Drugi gol, autorstwa Xherdana Shaqiriego był pięknej urody. Trafił bowiem do siatki po fantastycznym strzale z dystansu.

Xherdan Shaqiri

Cudowne trafienie Shaqiriego

Po fatalnym meczu z Niemcami i porażce aż 1:5, reprezentacja Szkocji dość szybko zdołała poprawić nastroje swoim kibicom. Już w 13. minucie Scott McTominay oddał strzał, po którym Fabian Schar skierował piłkę do własnej bramki. Drużyna Steve’a Clarka bardzo udanie weszła w to spotkanie.

Przewagę mieli jednak Szwajcarzy, co potwierdzili wyrównującym golem w 26. minucie poważny błąd popełnił Anthony Ralston, który wypuścił na wolne pole Xherdana Shaqiriego. Ten zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki i w pięknym stylu wpakował ją wprost w okienko bramki.

Mało brakowało, a siedem minut później Szwajcarzy prowadziliby 2:1. Do siatki trafił bowiem Dan Ndoye, który przez kilka sekund cieszył się z debiutanckiego trafienia w drużynie narodowej. Arbitrzy słusznie dopatrzyli się jednak pozycji spalonej.

Mateusz Borek o karze od UEFA dla chłopca, który zrobił sobie zdjęcie z Ronaldo: To jest żenujące