HomePiłka nożnaWymarzony debiut Michalaka. Wszedł na boisko i… sięgnął po trofeum

Konrad Michalak zadebiutował w barwach egipskiego Zamaleku SC i od razu mógł się cieszyć z sięgnięcia po pierwsze trofeum w nowym klubie. Polak wszedł na boisko w starciu z Al Ahly w pojedynku o Superpuchar Afryki i pomógł swojej drużynie w sięgnięciu po tytuł.

Ciekawy transfer Michalaka

Przed dwoma tygodniami Konrad Michalak zdecydował się na kolejny w karierze dość egzotyczny transfer. Były piłkarz Legii Warszawa czy Lechii Gdańsk przeniósł się z saudyjskiego Ohod Club do egipskiego Zamaleku SC w ramach wypożyczenia do końca obecnego sezonu.

Zachowując pewne proporcje, dla 27-latka był to duży skok – jego nowy zespół to drugi najbardziej utytułowany klub w Egipcie i trzecia ekipa poprzedniego sezonu w krajowej lidze. Już w debiucie Michalak stanął przed szansą na sięgnięcie po pierwsze trofeum w drużynie z Kairu.

Michalak przyczynił się do zdobycia trofeum

W piątkowy wieczór Zamalek SC grał z Al Ahly o Superpuchar Afryki. Poza stawką meczu, którym było trofeum, dodatkowego prestiżu temu starciu dodawał fakt derbów Kairu. Polak zaczął na ławce, ale pojawił się na boisku w 63. minucie, notując oficjalny debiut w nowym klubie.

Po regulaminowych 90 minutach na tablicy wyników widniał remis 1:1, a o końcowym rezultacie decydowała seria rzutów karnych. W niej skuteczniejsi byli piłkarze Zamaleku SC – wygrali ją 4:3, dzięki czemu Michalak mógł się cieszyć z pierwszego trofeum już w debiucie.

Jarosław Królewski z jasnym stanowiskiem. Zwrócił się do Kazimierza Moskala
Mariusz Jop notuje znakomitą serię! Jest talizmanem Wisły Kraków
Milan z czerwoną kartką! Piłkarzowi odcięło prąd [WIDEO]
Co za odrodzenie Wisły Kraków! Kanonada w drugiej połowie, kapitalny początek Jopa