HomePiłka nożnaManchester United wykluczony z europejskich rozgrywek? To możliwe

Manchester United wykluczony z europejskich rozgrywek? To możliwe

Źródło: The Sun

Aktualizacja:

Istnieje scenariusz, w którym Manchester United może zostać wykluczony z europejskich rozgrywek w sezonie 2024/25. Jak podaje The Sun, powodem zaistniałej sytuacji może stać się właściciel klubu – Sir James Ratcliffe.

Old Trafford

IMAGO / Roger Evans / Action Plus

Konflikt interesów

Pod koniec ubiegłego roku Sir James Ratcliffe stał się współwłaścicielem Manchesteru United, przejmując około 25% udziałów w klubie. Problem może stanowić fakt, że ekipa z Old Trafford to nie jedyny zespół, którego właścicielem lub współwłaścicielem jest Brytyjczyk. Jest on bowiem szefem grupy INEOS, której w całości podlega francuska Nicea – zespół, w którym występuje Marcin Bułka.

Według brytyjskich dziennikarzy zgodnie z nowymi regulacjami ze strony UEFY, dwa kluby, których właścicielem jest ta sama osoba, nie będą mogły rywalizować jednocześnie w tych samych rozgrywkach. W sytuacji, gdy każda z drużyn zakwalifikuje się do tych samych zmagań, wystąpić będzie w nich mógł tylko ten zespół, który zajął wyższe miejsce w końcowej tabeli swojej ligi.

Na ten moment sytuacja obu ekip wskazuje na to, że możliwy jest scenariusz, w którym np. zarówno Manchester United, jak i Nicea dostaną się do Ligi Europy. Ekipa Marcina Bułki zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli Ligue 1, które gwarantuje grę właśnie w tych rozgrywkach. “Czerwone Diabły” plasują się oczko niżej w klasyfikacji Premier League, ale miejsce w fazie grupowej na zapleczu Ligi Mistrzów mogą zapewnić sobie również wygrywając FA Cup, gdzie w półfinale zmierzą się z niżej notowanym Coventry City. Wówczas drużyna, która zajmie niższe miejsce na koniec sezonu (na dziś byłby to Manchester United) nie zagra w Europie.

Na ten moment ciężko jest jeszcze przewidzieć rozwój sytuacji w obu ligach, jednak scenariusz, w którym Manchester United nie zagrałby w pucharach przez zmiany właścicielskie jest jak najbardziej realny. Dla drużyny z Old Trafford byłby to spory problem nie tylko od strony sportowej, ale również finansowej.

Kategorie:

PROMOCJE BUKMACHERÓW

REKLAMA | 18+ | Hazard może uzależniać | Graj legalnie

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Nowy rozdział angielskiego futbolu. To pierwszy taki przypadek w historii
Matty Cash nie zapomniał o kadrze. Objerzał mecz z Holandią na wakacjach
A było spokojnie… Starcia kiboli w Gelsenkirchen przed Serbia – Anglia [WIDEO]
Kylian Mbappe znów zaangażował się politycznie. “Nie głosujcie na nich”
Świetne wieści ws. stanu zdrowia Roberta Lewandowskiego i Pawła Dawidowicza
Michał Pol: Przegraliśmy mecz o zwycięstwo, wygraliśmy mecz o honor
Ekstraklasa ma chwilę chwały na Euro 2024. Janza dołącza do wąskiego grona
Erik ten Hag zdradził, jaki trener był blisko Manchesteru! “To ja okazałem się najlepszy”
Przedstawiamy najstarszych zawodników, którzy pojawią się na Euro 2024 [TOP 10]
Dobre występy na Euro 2024 dadzą transfer? Kiwior obserwowany przez dwie potęgi