HomePiłka nożnaWolfsburg nie uczy się na błędach! Grabara bezradny w starciu z Werderem Brema

Wolfsburg nie uczy się na błędach! Grabara bezradny w starciu z Werderem Brema

Źródło: Kanał Sportowy

VfL Wolfsburg w tym sezonie nie radzi sobie najlepiej w defensywie. Po 6. kolejkach na swoim koncie mieli 12 straconych bramek, a w ostatnim meczu z Werderem Brema dołożyli cztery kolejne. Piłkę z siatki po raz kolejny wyciągać musiał Kamil Grabara.

Grabara

dpa picture alliance / Alamy Stock Photo

Wolfsburg po raz kolejny traci cztery bramki

Wolfsburg w tym sezonie nie słynie z szczelnej defensywy. Wilki w 7. kolejce po raz drugi w tym sezonie stracili cztery bramki w jednym spotkaniu, co więcej znowu otrzymując czerwoną kartkę. Mimo dobrego początku, podobnie jak w meczu z Bayerem Leverkusen, spotkanie z Werderem Brema wymknęło się spod kontroli i przerodziło się w prawdziwy koszmar. Wolfsburg szybko wyszedł na prowadzenie, ale pod koniec pierwszej połowy stracił bramkę i tym samym do szatni piłkarze obydwu drużyn schodzili przy remisie 1:1.

Początek drugiej połowy był bardzo słaby w wykonaniu Wilków. W ciągu niespełna 30 minut stracili trzy bramki i zaprzepaścili szanse na zdobycie chociażby punktu. Bezradny po raz kolejny był Kamil Grabara, który był praktycznie bez szans przy każdej ze straconych bramek. Goście świetnie wykorzystywali błędy defensywy Wilków. Dla Wolfsburga jest to już czwarta porażka w tym sezonie, która powoduje że po siedmiu meczach Wilki mają na koncie zaledwie siedem punktów. W tabeli zajmują dopiero 13. miejsce, będąc zaledwie trzy punkty nad strefą spadkową.