HomePiłka nożnaUdany początek Polaków w Wolfsburgu. Debiut Grabary, asysta Kamińskiego

Udany początek Polaków w Wolfsburgu. Debiut Grabary, asysta Kamińskiego

VfL Wolfsburg wygrał 1:0 z piątoligowym TuS Koblenz i awansował do drugiej rundy Pucharu Niemiec. W ekipie “Wilków” zagrali debiutujący Kamil Grabara i Jakub Kamiński, który zanotował asystę przy bramce dającej gościom zwycięstwo.

Jakub Kamiński

dpa picture alliance / Alamy

Kamiński i Grabara zagrali w Wolfsburgu

Jak co roku, jeszcze przed rozpoczęciem nowego sezonu Bundesligi rozgrywana jest pierwsza runda Pucharu Niemiec. W poniedziałkowe popołudnie VfL Wolfsburg mierzył się na wyjeździe z grającym na piątym poziomie rozgrywkowym klubem TuS Koblenz.

W wyjściowym składzie ekipy “Wilków” pojawiło się dwóch polskich piłkarzy – Jakub Kamiński i Kamil Grabara, dla którego był to oficjalny debiut w zespole prowadzonym przez Ralpha Hasenhuttla po letnim transferze z FC Kopenhagi.

Asysta Kamińskiego przy zwycięskim golu

Choć goście mieli wyraźną przewagę przez cały mecz, ostatecznie wygrali zaledwie 1:0. W 15. minucie gola na wagę awansu do drugiej rundy strzelił Patrick Wimmer, a asystował mu Kamiński, który celnie dośrodkował z rzutu rożnego. Obaj Polacy przebywali na murawie przez pełne 90 minut.

Teraz przed VfL Wolfsburg znacznie trudniejsze zadanie. W najbliższą niedzielę zagra bowiem na własnym stadionie z Bayernem Monachium w premierowej kolejce Bundesligi. Na ten moment trudno wskazać, jak duże szanse Kamiński i Grabara mają na grę w wyjściowym składzie.

Zbigniew Jakubas uderzył w… Wisłę Kraków. Jaśniej się nie da!
Kosta Runjaić czaruje we Włoszech. Z 0:2 do 3:2 i Udinese jest liderem Serie A
Raków będzie miał jeszcze jednego nowego zawodnika? Trwają testy sportowe
Kolejny trener klubu Ekstraklasy może stracić pracę? “Najbliższy mecz będzie kluczowy”
Klub miliardera zgłasza się po Nicolę Zalewskiego. To może być hit!
Reprezentant Polski nagrodzony przez znany klub. Duże wyróżnienie!
Fala krytyki po ogłoszeniu cen biletów na Ligę Konferencji. Kibice Legii wściekli