HomePiłka nożnaKowalczyk dosadnie o Legii Warszawa: Macie g***o, a nie akademię

Kowalczyk dosadnie o Legii Warszawa: Macie g***o, a nie akademię

Źródło: Kanał Sportowy

Aktualizacja:

Legia Warszawa jest jednym z klubów, które są zagrożone grzywną w związku z niewypełnieniem limitu młodzieżowców w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy. Do sytuacji w akademii stołecznego klubu odniósł się Wojciech Kowalczyk, który dosadnie ocenił jej “zasoby”.

Wojciech Kowalczyk

Kanał Sportowy

PZPN nie zmienia przepisów o młodzieżowcach

W poniedziałek PZPN wydał najnowszy komunikat w sprawie przepisu o młodzieżowcu. Wynika z niego, że w przyszłym sezonie każdy klub w PKO BP Ekstraklasie będzie zobowiązany do zapewnienia udziału w sezonie dowolnej liczbie zawodników młodzieżowych “w łącznym wymiarze czasu gry nie krótszym niż 3000 minut”.

Zastrzeżono jednak, że w jednym meczu drużyna nie może zgromadzić więcej niż 270 minut (bez uwzględniania doliczonym minut do pierwszej i drugiej połowy). W uzupełnieniu warto przypomnieć, że za zawodnika młodzieżowego traktowany będzie każdy z obywatelstwem polskim, który w roku kalendarzowym, w którym dojdzie do zakończenia sezonu, ukończy maksymalnie 22. rok życia.

Kowalczyk ostro krytykuje Akademię Legii

Przed ostatnią kolejką obecnego sezonu trzy kluby są pewne zapłacenia kary w związku z niespełnieniem przepisu o młodzieżowcu. Raków Częstochowa będzie musiał uiścić grzywnę w wysokości dwóch milionów euro, a Górnik Zabrze i Radomiak Radom po 500 tys. zł.

Cztery inne kluby mają jeszcze szansę na jej uniknięcie lub zmniejszenie, ale w ostatniej serii gier muszą “uzbierać” jeszcze dodatkowe minuty młodzieżowców. To Śląsk Wrocław (23 minuty), Pogoń Szczecin (38 minut), Ruch Chorzów (178 minut) i Legia Warszawa (191 minut).

W nawiązaniu do przepisu o młodzieżowcu i sytuacji Legii Warszawa, podczas czwartkowego programu “KowaLove” na Kanale Sportowym na dosadną opinię o szkoleniu w stołecznym klubie zdecydował się Wojciech Kowalczyk. – Gdzie w Legii jest ta młodzież wybitna? Akademia? Pana Kleksa… Nie ma żadnej akademii, same dziady tam są. Jeżeli oni płacą kary i się do tego przyznają… Mnie nie interesuje wyjście Jacka Zielińskiego czy Dariusza Mioduskiego, którzy mówią: Mamy świetną akademię. Wy macie g***o, a nie akademię. Żaden wasz trener nie chce wypuszczać do gry żadnego młodego piłkarza, bo nie macie nic. Wasza druga drużyna to jest jakieś pośmiewisko – powiedział.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Roma ma problem z Zalewskim. Tego się nie spodziewała. “Może to większa presja?”
Wyniki w cieniu absurdu. Podsumowanie pierwszego piłkarskiego dnia na igrzyskach! [WIDEO]
Dlaczego FAR Rabat zatrudnił Michniewicza? “To był szok”
UEFA wlepia kolejne kary po Euro 2024. Aż siedem reprezentacji z grzywnami
Jacek Magiera skomentował porażkę na Łotwie. “Byliśmy za bardzo spięci”
Juventus nie zatrzymuje się z transferami. Nowy stoper blisko Turynu!
Podolski otwarcie o sytuacji Górnika Zabrze. “Nie będziemy grać o mistrzostwo Polski”
Łukasz Zwoliński skomentował transfer do nowego klubu. “Zdaje sobie sprawę z wielkości Wisły”
Mateusz Borek skomentował wpadkę Śląska Wrocław. “Nie bawmy się tak”
Kolejna piłkarska afera na IO 2024. FIFA i MKOl reaguje na “szpiegostwo” dronem, są zawieszenia