HomePiłka nożnaWisła przegrywa w Łęcznej! Niemoc ofensywy Białej Gwiazdy

Wisła przegrywa w Łęcznej! Niemoc ofensywy Białej Gwiazdy

Źródło: Kanał Sportowy

W zaległym meczu 6. kolejki Betclic 1. ligi, Górnik Łęczna wygrał 1:0 z Wisłą Kraków. Goście mimo znacznej przewagi nie byli w stanie przebić się przed defensywę gospodarzy.

Wisła Kraków

Konrad Swierad / Alamy Stock Photo

Wisła słabsza od Górnika

Wisła podobnie, jak w większości spotkań w tym sezonie od samego początku przeważała. Biała Gwiazda już w pierwszej połowie oddała osiem strzałów na bramkę swojego rywala, ale tylko jeden był celny. Goście mimo dominacji mieli duże problemy w skonstruowaniu dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Finalnie na przerwę obie ekipy zeszły przy wyniku 0:0.

Początek drugiej połowy był bardzo dobry w wykonaniu ekipy gospodarzy. Już w 51. minucie udało im się zaskoczyć bramkarza gości i zdobyć bramkę. Jej autorem był Jakub Bednarczyk, który oddał dobry strzał skierowany w lewy dolny róg bramki. Patryk Letkiewicz dotknął piłki, ale nie zdołał jej obronić i finalnie przepuścił strzał. Po zdobytej bramce gospodarze wycofali się do obrony i przez ponad 40 minut odpierali ataki gości. Wisła mimo wielu sytuacji i totalnej dominacji na boisku nie była w stanie znaleźć lekarstwa na obronę gospodarzy. Finalnie, Biała Gwiazda poniosła porażkę, a Górnik zanotował pierwsze czyste konto w tym sezonie.

Dzięki tej wygranej, ekipa z Łęcznej awansowała na 5. miejsce w tabeli. Wisła natomiast znajduje się dopiero na 11. pozycji, ale ma rozegrane dwa mecze mniej od reszty stawki.

Arsenal skromnie wygrał z Szachtarem! Zadecydował gol samobójczy [WIDEO]
Real Madryt odrabia straty! Borussia Dortmund traci dwubramkowe prowadzenie
Bayern Monachium straci kluczowego piłkarza? Niejednoznaczna wypowiedź gwiazdy!
Piłkarz Monaco huknął w książęcym stylu. Cudowna bramka w Lidze Mistrzów [WIDEO]