HomePiłka nożnaWisła Płock remisuje z Kotwicą Kołobrzeg na start sezonu. Cudowny gol Cywińskiego! [WIDEO]

Wisła Płock w pierwszej kolejce sezonu Betclic 1 Ligi gościła na własnym obiekcie Kotwicę Kołobrzeg. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Sekulski

SOPA Images Limited / Alamy

Podział punktów w Płocku

Wisła Płock rozpoczynała kolejny sezon na zapleczu Ekstraklasy z marzeniami na powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju. Osiągnąć ma to Mariusz Misiura, dla którego debiutem w roli szkoleniowca Nafciarzy był domowy mecz z Kotwicą Kołobrzeg.

Dość zaskakująco podczas meczu w Płocku to beniaminek rozpoczął strzelanie. Już w 13. minucie świetnie do uderzenia w polu karnym złożył się Michał Cywiński. Polak cudownym strzałem zaskoczył Gostomskiego i wyprowadził swoją drużynę na jednobramkowe prowadzenie.

Wisła Płock bezskutecznie starała się wyrównać jeszcze przed przerwą. Kotwica dobrze się broniła i nie pozwoliła gospodarzom na zdobycie bramki. Goście mogli tym samym cieszyć się, schodząc do szatni z jedną bramką przewagi.

Radość piłkarzy z Kołobrzegu nie trwała jednak zbyt długo. Trener Misiura musiał dobrze zmotywować swoich piłkarzy w szatni i jego zespół wyszedł na boisko mocno zdeterminowany. To przełożyło się na gola już trzy minuty po wznowieniu gry.

Świetnie skrzydłem w stronę pola karnego ruszył Dominik Kun. 31-latek zdołał wejść w szesnastkę i łatwo poradził sobie z defensorem Kotwicy. Po tym precyzyjnie posłał piłkę w pole karne, gdzie strzałem głową akcję wykończył Maciej Famulak.

Do końca spotkania oba zespoły szukały swoich szans na zdobycie drugiego gola. Pod koniec meczu to Nafciarze byli już bardziej aktywni. Świetną szansę na zdobycie bramki miał chociażby rezerwowy, Dawid Kocyła. 21-latek łatwo doszedł do dośrodkowania, ale nieczysto uderzył w piłkę i w najmniejszy sposób nie zagroził golkiperowi Kotwicy.

Ostatecznie żadnej z drużyn nie udało się już znaleźć drogi do siatki. Tym samym na start sezonu Wisła Płock remisuje 1:1 z Kotwicą Kołobrzeg i obie ekipy dopisały sobie po jednym punkcie w ligowej tabeli.

Wisła Płock – Kotwica Kołobrzeg 1:1
Gole
: Famulak 48′ – Cywiński 13′
Żółte kartki: Pomorski, Edmundsson, Famulak, Niepsuj, Szymański, Jimenez – Kozajda
Wyjściowy skład Wisły Płock: Gostomski – Edmundsson, Szymański, Misiak – Niepsuj, Famulak, Kun, Brzozowski – Pomorski, Sekulski, Lewandowski
Wyjściowy skład Kotwicy Kołobrzeg: Kozioł – Kosakiewicz, Kozajda, Wełna, Polak – Oliveira, Petrović, Cywiński – Bykowski, Kozłowski, Kreković

Legenda Atletico odejdzie z klubu? Wskazał już preferowany kierunek
Michał Probierz staje w obronie reprezentanta Polski. Ważna wypowiedź
Wichniarek zabrał głos po meczu pożegnalnym. “Coś niesamowitego”
Kolejne problemy polskich kadrowiczów. Michał Probierz przekazał złe wieści
Alarm w Śląsku Wrocław! Kontuzja wschodzącej gwiazdy pogłębi problemy zespołu?
Reprezentant Polski straci miejsce w składzie? Ekspert stawia sprawę jasno
Strzelił gola i nie celebrował. Anglia wygrała z Irlandią! [WIDEO]
Gwiazda reprezentacji Chorwacji przed meczem z Polską: Martwimy się wynikami naszego zespołu