HomePiłka nożnaWisła Kraków znów zwycięska. Pogoń nie dała rady jej powstrzymać

Wisła Kraków znów zwycięska. Pogoń nie dała rady jej powstrzymać

Źródło: Kanał Sportowy

Wisła Kraków pokonuje Pogoń Siedlce 3:1. Nie ustrzegła się błędów, ale potrafiła odwrócić losy spotkania

Wisła Kraków

Konrad Swierad / Alamy

Emocjonująca pierwsza połowa

Już na samym początku meczu Wisła Kraków miała bardzo duże kłopoty. Pogoń odważnie zaatakowała gości i już w 6. minucie wywalczyła rzut karny. Faulu na Robercie Majewskim dopuścił się w tej sytuacji Alfaro. Do jedenastki podszedł Hrnciar, ale Patryk Letkiewicz dobrze wyczuł jego intencje i obronił strzał Słowaka. Przy dobitce nie miał jednak szans. Karol Podliński szybko ruszył do odbitej piłki i wślizgiem zdobył gola na 1:0.

Na odpowiedź Wisły trzeba było poczekać do 27. minuty. Biała Gwiazda wyprowadziła bardzo szybką akcję prawą stroną. Następnie piłka została przekierowana na lewą flankę do Rafała Mikulca. 27-latek bez wahania oddał precyzyjny strzał prawą nogą na dalszy słupek i nie dał żadnych szans Mateuszowi Pruchniewskiemu.

W kolejnych minutach pierwszej połowy dominowała Wisła Kraków. Goście po zdobyciu gola wyrównującego, nabrali dużej pewności siebie. Biała Gwiazda zepchnęła do defensywy swoich rywali. Brakowało jej jednak groźnych strzałów, które mogłyby przybliżyć ją do zwycięstwa.

Dominacja Wisły Kraków

Wisła Kraków weszła w dugą połowę zdecydowanie lepiej niż w pierwsze 45 minut. Kontynuowała swoją dobrą grę sprzed przerwy i już w 53. minucie zdołała strzelić gola na 2:1. Jej autorem był dobrze dysponowany w sobotni wieczór Rafał Mikulec.

Wiślacy się nie zatrzymywali. Już 7 minut po drugim golu, ponownie trafili do sieci Pogoni Siedlce. Tym razem skutecznym strzałem z bliskiej odległości popisał się Angel Rodado, który do dwóch asyst dołożył bramkę. Hiszpan tym samym strzelił swojego ósmego gola w tym sezonie Betclic 1 ligi.

Po bramce na 3:1 obraz meczu się nie zmieniał. Pogoń nie potrafiła się podnieść i zagrozić bramce Wisły. Goście mieli pełną kontrolę nad przebiegiem końcówki pojedynku i zasłużenie wygrali ligowe spotkanie.

Pogoń Siedlce swój kolejny mecz rozegra przeciwko Arce Gdynia, już po przerwie reprezentacyjnej. Wisła z kolei w sobotę 12 października zmierzy się z Siarką Tarnobrzeg w Pucharze Polski.

Pogoń Siedlce 1:3 Wisła Kraków

Gole: Podliński 8′ – Mikulec 27′, Mikulec 53′, Rodado 60′

Żółte kartki: Podliński 29′, Szuprytowski 54′, Krzyżak 76′ – Kiss 2′, Carbo 76′, Biedrzycki 80′, Łasicki 92′

Pogoń Siedlce: Pruchniewski – Dzięcioł, Krzyżak, Majewski, Burka – Sinior, Pyrdoł, Hrnciar – Szuprytkowski, Demianiuk – Podliński

Wisła Kraków: Letkiewicz, Jaroch, Biedrzycki, Łasicki, Mikulec – Carbo, Igbekeme, Rodado – Alfaro, Kiss – Zwoliński

Nicola Zalewski może mieć… nowego trenera. Szokujące wieści z Włoch
Real Madryt ograł Villarreal. Przepiękna bramka Viniciusa [WIDEO]
Inter pokonuje Torino po szalonym meczu! Zieliński znów poza pierwszym składem [WIDEO]