HomePiłka nożnaIm trafiać nie kazano. Warta Poznań podbiła Kraków [WIDEO]

Im trafiać nie kazano. Warta Poznań podbiła Kraków [WIDEO]

Wisła Kraków przegrała 0:1 z Wartą Poznań w 9. kolejce Betclic 1. ligi. Bramkę na wagę trzech punktów dla zespołu gości zdobył Kacper Michalski z rzutu karnego.

Alan Uryga Wisła Kraków LK

Ogromna nieskuteczność Wisły Kraków

Wisła Kraków rozpoczęła mecz 9. kolejki Betlic 1.ligi od mocnego uderzenia, ponieważ po pięciu minutach miała na swoim koncie aż cztery rzuty rożne. Cegiełkę do utrzymania czystego konta przez ekstraklasowego spadkowicza dołożył Jędrzej Grobelny, który znakomicie interweniował po dośrodkowaniu Oliviera Sukiennickiego. Następnie byliśmy świadkami pierwszego aktu nieskuteczności Białej Gwiazdy. James Igbekeme zdecydował się na uderzenie z dystansu lewą nogą. Piłka po strzale Nigeryjczyka trafiła w spojenie.

W ślady 29-letniego pomocnika poszedł Frederico Duarte. Jednak tym razem Wartę Poznań uratował słupek. Mijały kolejne minuty, a podopieczni Kazimierza Moskala nieustannie atakowali bramkę gości. Trzecim aktem “umiejętności” strzeleckich Wiślaków była próba Sukiennickiego. Gospodarze przechwycili piłkę, a 21-latek kopnął w poprzeczkę.

Duma Poznania swoich szans upatrywała w grze z kontry i w doliczonym czasie gry pomocną dłoń w kierunku ekipy Piotra Klepczarka wyciągnął Marc Carbo. Hiszpan zagrał ręką we własnym polu karnym. Sędzia Jacek Małyszek udał się do monitora VAR, aby obejrzeć sytuację jeszcze raz i podyktował jedenastkę, Do piłki poszedł Kacper Michalski i nie dał żadnych szans Antonowi Cziczkanowi.

Dwie poprzeczki, słupek, 75% posiadania piłki i 23 sytuacje bramkowe – tak prezentował się bilans 13-krotnych mistrzów kraju po zakończeniu pierwszej połowy.

Źródło: “Flashscore”

Warta Poznań podbiła Kraków

Po zmianie stron Damian Gąska wyłuskał piłkę spod nóg Igbekeme i przytomnie zagrał do Macieja Firleja. Następnie 27-latek wypatrzył Bartosza Szeligę, który postanowił sprawdzić Cziczkana. Jednak piłka po strzale byłego zawodnika ŁKS-u Łódź zatrzymała się w kałuży i przed szansą na dublet stanął Michalski. 24-latek z ostrego kąta skierował futbolówkę wzdłuż bramki. Ostatecznie podopieczni Moskala pomimo tak wielu dogodnych sytuacji nie zdołali wywalczyć choćby jednego punktu.

Biała Gwiazda aktualnie zajmuje 15. pozycję w tabeli (sześć punktów). Tegoroczni zdobywcy pucharu Polski mają jednak przed sobą trzy zaległe spotkania z uwagi na grę w eliminacjach do europejskich pucharów. Z kolei Warta Poznań z dorobkiem ośmiu oczek znajduje się na 13. lokacie.

Wisła Kraków – Warta Poznań 0:1 (0:1)
Bramki: 45. Michalski (rzut karny)
Żółte kartki: Mikulec, Rodado – Tkaczuk, Michalski, Grobelny, Firlej
Wyjściowa jedenastka Wisły Kraków: Cziczkan – Jaroch, Uryga, Biedrzycki, Mikulec, Starzyński, Marc Carbo, Igbekeme, Sukiennicki, Duarte, Rodado
Wyjściowy skład Warty Poznań: Grobelny – Przybyłko, Wojcinowicz, Bartkowski, Michalski, Tkaczuk, Kiełb, Shibata, Żurawski, Szeliga, Adamski

Clout MMA ma problem. Wydali mocne oświadczenie
Hit nad hity! Mamed Chalidow zawalczy z niepokonanym polskim mistrzem KSW!
Szalone starcie na FAME! Denis Załęcki zmierzy się z dwoma rywalami!
Kuriozalna propozycja dla Pudzianowskiego. Różnica 54 kilogramów!
Jak zareaguje Szeremeta na złoto po igrzyskach? “To inne uczucie”
Zmiana warty po walce wieczoru! UFC ma nowego mistrza wagi koguciej
Legenda UFC wraca. Poznaliśmy rywala Jona Jonesa
Wyniki KSW 98. Paczuski wygrał, Leśko zaskoczył, a Głowacki przegrał [PODSUMOWANIE]
Ależ bitka w walce wieczoru KSW 98! Radosław Paczuski rozbił rywala w 61 sekund!
Niewiarygodna historia na KSW 98. “Czy jesteś na tyle szalony?!”