HomePiłka nożnaVullnet Basha: Zawodnik “idealny” nie przyjdzie do I ligi

Vullnet Basha: Zawodnik “idealny” nie przyjdzie do I ligi

Źródło: WP SportoweFakty

Aktualizacja:

Od początku lipca Wisła Kraków ma nowego dyrektora sportowego. Został nim były piłkarz klubu, Vullnet Basha. W rozmowie z WP SportoweFakty świeżo upieczony dyrektor podsumował dotychczasową prace i powiedział kilka słów o wzmocnieniach Białej Gwiazdy.

Vullnet Basha

Sipa US / Alamy

Dyrektor sportowy Wisły o letnich transferach

Vullnet Basha zakończył po minionym sezonie piłkarską karierę, ale zdecydował się pozostać w Wiśle Kraków. Klub zaproponował mu nową, niełatwą w świecie piłki nożnej, rolę i tak były pomocnik Białej Gwiazdy został jej dyrektorem sportowym. Jak sam podkreśla, współpraca w całym pionie odpowiedzialnym za sprawy sportowe jest wzorowa i skupiona na jak najlepszym działaniu dla drużyny.

Staramy się robić, co w naszej mocy, by znaleźć najlepsze opcje, jeśli chodzi o piłkarzy. Choć oczywiście realia są takie, że zawodnik “idealny” nie przyjdzie raczej do I ligi polskiej. Staramy się jednak z Pawłem Brożkiem robić, co tylko możliwe, by zapewnić szkoleniowcowi kolejnych zawodników do jego dyspozycji – zdradza nowy dyrektor sportowy Wisły Kraków.

Basha podkreśla, że w pełni wierzy we wszystkich zawodników, którzy są w kadrze Białej Gwiazdy. Nie ukrywa jednak, że drużyna potrzebuje jeszcze wzmocnień.

Musimy jeszcze wzmocnić zespół. Staramy się zrobić co w naszej mocy, by nastąpiło to jak najszybciej – podkreśla Basha.

Co ważne, nowy dyrektor sportowy Wisły obrał sobie konkretny profil charakterologiczny piłkarzy, którzy mają trafiać do zespołu. Kluczowym czynnikiem ma być szeroko pojęty “głód”. Pod tym słowem kryją się przede wszystkim ambicje i chęć wygrywania razem z całym zespołem.

Mogę przyznać, że rozmawialiśmy z pewnymi zawodnikami, po których jednak było widać, że nie mają tego głodu i nie są gotowi, by przyjść tu walczyć o Wisłę. Tacy gracze nas ostatecznie nie interesują: piłkarze, którym zależy na innych rzeczach – zaznaczył dyrektor sportowy Wisły.

Biała Gwiazda przeprowadziła do tej pory sześć letnich transferów. Do pełnej kadry jeszcze daleko, bo Kazimierz Moskal cały czas ma do dyspozycji chociażby zaledwie jednego napastnika.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Makana Baku nie dostanie szansy w Legii? Transfer o krok!
Z transferu marzeń Klimali jednak nici? Zaskakujący zwrot akcji!
Mecz pod znakiem powrotów zwycięski dla gości! Raków lepszy od beniaminka z Lublina [WIDEO]
Jedna rzecz zgubiła Górnika Zabrze. Urban nie ma wątpliwości
Kibice w Norwegii protestują przeciwko VAR. Kreatywności im nie brakuje
Kevin de Bruyne jednak nie trafi do Arabii? “Nie ma porozumienia”
Ukraiński pomocnik zostaje w Lechii! Nowa umowa już podpisana
Zwycięstwo na otwarcie sezonu. Lech Poznań wygrał z Górnikiem Zabrze [WIDEO]
Mocne słowa nowego trenera Wisły na temat gry rywala. “Świat nam odjeżdża”
Nowy bramkarz zawita do Katowic. GKS stawia na ekstraklasowe doświadczenie